Trwa wielkie odliczanie do wyjątkowej premiery! Już w czwartek o 20.00. FILM

KATEGORIA: GOSPODARKA / 12 listopada 2020

Już dziś, czyli w czwartek 12 listopada o godz. 20.00 w sieci pojawi się wyjątkowy i inspirujący dokument. Zostaniecie zaproszeni do niezwykłej podróży i poszukiwania esencji Podkarpacia. Dokument powstał z inicjatywy Województwa Podkarpackiego.

Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi. Premiera odbędzie się już 12 listopada na kanale YouTube - Odmienione Podkarpackie. Poniżej prezentujemy Wam zwiastun filmu i szczegóły projektu.

Co zobaczymy w filmie o Podkarpaciu?

Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi pod tymi hasłami kryje się osiem inspirujących historii o dokonywaniu życiowych wyborów w poszukiwaniu własnej tożsamości i swojego miejsca na ziemi - właśnie na Podkarpaciu. I o roli, jaką w tych osobistych poszukiwaniach każdego z bohaterów tego dokumentu odegrały Fundusze Europejskie.

Film przedstawia osobisty portret ludzi, którzy zdecydowali, że nie opuszczą Podkarpacia. Pozostaną tutaj i tu będą szukać spełnienia. A co ten region ma im do zaoferowania? Czy jest tu miejsce na rozwój, na spełnianie swoich marzeń i ambicji? Czy to już Europa? Czy może jednak to od zawsze była Europa? Na te pytania dostaniemy odpowiedź już dziś, o godz. 20.00 podczas oficjalnej premiery filmu na kanale YouTube Odmienione Podkarpackie.

Film powstaje w ramach kampanii informacyjnej Podkarpackie to Ty mającej na celu promowanie efektów wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 oraz Funduszy Europejskich w regionie.

Za koncepcję i produkcję filmu odpowiada DogFilm Studio Filmowe, wielokrotny zwycięzca konkursów Camerimage 2017, 2018, 2019. Dokument reżyseruje Paweł Nazaruk - scenarzysta, producent, reżyser i operator filmowy. Dwukrotny stypendysta Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Twórca wielu nagradzanych w Polsce i za granicą autorskich filmów i seriali dokumentalnych, w tym: Dziura do piekła, To się ciągle wydarza, Searching for Hell, Miłość Polsko/Ruskaja Lubow. Do współpracy reżyserskiej zaproszony został Arkadiusz Bartosiak, wielokrotnie nagradzany reżyser filmów dokumentalnych i krótkich metraży, autor książkowych wywiadów z Andrzejem Sewerynem, Markiem Dyjakiem i Jackiem Gmochem.

Jeżeli chcecie być na bieżąco z tym projektem i śledzić zmiany jakie zachodzą w województwie Podkarpackim subskrybujcie kanał Odmienione Podkarpackie, a także media społecznościowe takie jak: Facebook i Instagram

#Podkarpackietoty #Podkarpackietoja #Nieprzegapswojejpremiery

Red.

Kadr z filmu Podkarpackie to Ty. Fenomen miejsca. Fenomen ludzi.

Zmieniasz Podkarpackie z Funduszami Europejskimi

Kilkanaście różnych osób, kilkanaście różnych historii i doświadczeń, kilkanaście zupełnie odmiennych przykładów projektów, ale jeden wspólny mianownik: Fundusze Europejskie na Podkarpaciu, dzięki którym każda z tych osób odnalazła sens swojego życia, mogła odkryć swoje powołanie, rozwinąć się zawodowo, czy poświęcić swoim pasjom. Tak w ogromnym skrócie można opisać kampanię informacyjną, promującą efekty wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 oraz Funduszy Europejskich w regionie. Kampania przeprowadzona zostanie na przełomie września, października i listopada br. w województwie podkarpackim.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4