III edycja Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego. Już w środę w G2A Arena!

KATEGORIA: GOSPODARKA / 25 października 2021

Fot. Podkarpacki Kongres Gospodarczy

Debaty na temat aktualnej sytuacji gospodarczej w Polsce, a przede wszystkim w regionie, Gala Biznesu XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”, networking i możliwość wymiany zawodowych doświadczeń oraz nawiązania biznesowych relacji to najważniejsze punkty programu III edycji Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego, która odbędzie się w środę, 27 października 2021 roku w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce.

- Globalna gospodarka zmienia się w bardzo szybkim tempie. Ostatnie doświadczenia związane z panująca pandemią Covid-19 sprawiają, że kolejną cechą gospodarczej transformacji jest jej nieprzewidywalność. Jak wypada na tle globalnej gospodarki kondycja polskiego biznesu i jakie ma to przełożenie na aktualny obraz sytuacji gospodarczej na Podkarpaciu? Na te pytania będziemy chcieli odpowiedzieć podczas Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego - zapowiadają organizatorzy wydarzenia. - To właśnie tu, w G2A Arena spotkają się przedstawiciele samorządu, ekonomiści, naukowcy, praktycy oraz prezesi firm, by poprzez udział w panelach dyskusyjnych, warsztatach, debatach i prelekcjach wspólnie zastanawiać się nad perspektywami i kierunkami społeczno-gospodarczego rozwoju województwa podkarpackiego oraz kraju.

Podczas tegorocznej edycji zostaną wzięte pod lupę zagadnienia z obszarów takich, jak:

✔ System Ochrony Zdrowia

✔ Rynek pracy

✔ Samorządy i Regiony

✔ Gospodarka, Rozwój, Człowiek

✔ Warsztaty managerów

W ramach powyższej tematyki, odbędą się panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli: Głównego Urzędu Statystycznego , Podkarpackiego Centrum Innowacyjnego, Fundacji RECAL, Autosan Sanok, Innergo Systems, MPGK Sp. z o.o, MZK Stalowa Wola, przedstawicieli samorządów i wielu innych.

Przykładowe panele dyskusyjne, to:

✔ Realizacja projektów podmiotów publicznych przy współpracy podmiotów prywatnych

✔ Gospodarka o obiegu zamkniętym alternatywa dla zintegrowania wzrostu

✔ Smart city - rozwój inteligentnych miast

✔ Perspektywy w branży eksploracji kosmosu w Polsce?

✔ PRACA ZDALNA - czy zostanie z nami na zawsze?

Ponadto dla uczestników wydarzenia przewidziane są również warsztaty.

Temat: Leadership w świecie VUCA – wyzwania współczesnego managera.

***

Szczegóły na temat wydarzenia: http://kongrespkg.pl/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/KongresPKG

Linkedin: https://www.linkedin.com/events/6850772480957714432/

Kup bilet: https://app.evenea.pl/event/pkg3/

Celem Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego jest wsparcie i promocja inicjatyw gospodarczych, skłaniających do współpracy pomiędzy podmiotami działającymi w sferze publicznej i prywatnej. Kongres PKG ukierunkowany jest na implementację działań i rozwiązań podnoszących jakość i konkurencyjność regionalnej gospodarki. Wydarzenie ma za zadanie pobudzić innowacyjności oraz stworzyć mechanizmy współpracy między biznesem, nauką, samorządem i administracją państwową.

- Odpowiedniej współpracy nie da się budować bez swobodnego, a jednocześnie konstruktywnego dialogu. To właśnie poprzez tak unikalną formułę rozmowy, jaką jest kongres, możliwy jest nieograniczony przepływ nowych pomysłów czy myśli, co w konsekwencji projektuje konkretne rozwiązania społeczno-gospodarcze - przekonują organizatorzy PKG.

Portal Informacji i Opinii CzytajRzeszów.pl jest partnerem medialnym III edycji Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego.

Red.

Fot. Podkarpacki Kongres Gospodarczy

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4