RARR zaprasza do udziału w projekcie Distance LAB. Twoja firma może zyskać

KATEGORIA: GOSPODARKA / 29 marca 2024

Fot. Malte Helmhold/unsplash

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza Cię do udziału w działaniach pilotażowych projektu DISTANCE LAB. W ramach akcji pilotażowych wspomnianego projektu uruchomiono szereg bezpłatnych usług i narzędzi do testowania mających na celu podniesienie efektywności i promocję zrównoważonego rozwoju firm prowadzących swoją działalność zdalnie lub w sposób hybrydowy.

- Praca zdalna i hybrydowa, a także praca z wielu lokalizacji jest obecnie bardzo popularna, jednakże jest jeszcze wiele rozwiązań i usług zdalnych, które powinny zostać wdrożone dla ich usprawnienia, czemu przyglądamy się lokalnie i międzynarodowo w projekcie Distance LAB zadając sobie następujące pytania - informują przedstawiciele RARR.

A te pytania to: Jak w firmach zdalnych powstają innowacje? Na co należy zwrócić uwagę w komunikacji w kontekście hybrydowym? Jak w sposób zrównoważony świadczyć usługi zdalne? Jakie zmiany należy wprowadzić w strategii biznesowej w trybie zdalnym?

- Opracowane przez nas w 2023 r. narzędzia będą testowane przez cały rok 2024. Będziemy współpracować zarówno z biznesem, jak i podmiotami publicznymi, aktywnie poszukując nowych organizacji do testowania i przekazywania opinii na temat narzędzi opracowanych w projekcie. Oferujemy firmom możliwość poprawy ich pozycji konkurencyjnej, kreatywności i poszerzenia kontaktów na arenie międzynarodowej - informują twórcy projektu Distance LAB.

Jako jeden z wielu prowadzonych przez siebie pilotaży RARR oferuje narzędzie do projektowania zrównoważonego biznesu. Za pomocą tego narzędzia możesz rozwijać swoje modele biznesowe, produkty, usługi lub sposób zarządzania, tak aby były one bardziej zrównoważone i zwiększały Twoją konkurencyjność. Możesz przeprowadzić testy online lub wziąć udział w moderowanych dyskusjach.

Praca zdalna umożliwia także doskonalenie umiejętności budowania i utrzymywania relacji z klientami w Twojej firmie. Oferujemy wszechstronne materiały w tym zakresie. Czy chciałbyś pozyskać nowych zdalnych klientów, utrzymać ich, dobrze prowadzić marketing i obsługę klienta oraz zarządzać relacjami nawet w kryzysie?

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego w ramach Distance LAB dysponuje również pilotażem w zakresie cyberbezpieczeństwa i ochrony danych w pracy zdalnej, co jest istotnym aspektem dzisiejszego biznesu i wykorzystywania nowoczesnych technologii.

Warto dołączyć, aby przetestować narzędzie opracowane w tym projekcie. TUTAJ możesz zapoznać się ze wszystkimi oferowanymi pilotażami.

W celu uzyskania szczegółowych informacji lokalny zespół Distance LAB Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza Cię do kontaktu - rarr.rzeszow.pl/projekty/distance-lab/#newsletter

Projekt Distance LAB ma na celu stworzenie narzędzi poprawiających zdolności adaptacyjne interesariuszy (czyli firm z sektora MŚP oraz z sektora publicznego) poprzez doskonalenie ich umiejętności w zakresie działań zdalnych, w szczególności umiejętności miękkich na odległość (tzw.DIS – Distance Soft Skills).

Projekt dotyczy aktualnych tematów i problemów, gdyż pandemia COVID-19 i kryzys energetyczny zmusiły organizacje do szybkich zmian.

Fot. materiał prasowy RARR

W projekcie bierze udział dziewięciu partnerów z sześciu krajów:

Centria University of Applied Sciences, Finlandia- Lider Projektu

LAB University of Applied Sciences, Finlandia

More and Romsdal County Council, Norwegia

University of Latvia, Łotwa

Foundation Ventspils High Technology Park, Łotwa

Kaunas Science and Technology Park, Litwa

Lithuanian Innovation Centre, Litwa

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Polska

Skellefteå Science City, Szwecja

Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg Baltic Sea Programme 2021-2027 i realizowany jest w okresie od 1 stycznia 2023 do 31 grudnia 2025.

Oprac. Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4