Jak cyfryzować firmę z myślą o środowisku, czyli 5. TECHNOLOGY HUB

KATEGORIA: GOSPODARKA / 14 czerwca 2024

Fot. Materiały organizatorów

Kolejna odsłona wydarzenia z cyklu „TECHNOLOGY HUB - BUSINESS & NETWORKING” zaplanowana jest w siedzibie Centrum Innowacji Miejskich - Urban Lab (ul. 3 Maja 13) już w poniedziałek, 17 czerwca br. o godzinie 17.00. Udział bezpłatny - wymagana jest rejestracja.

Jak przekonują organizatorzy, cyfryzacja firm staje się nie tylko narzędziem poprawiającym efektywność działania przedsiębiorstw, lecz także sposobem na redukcję negatywnego wpływu na środowisko naturalne. - W obliczu coraz bardziej widocznych skutków zmian klimatycznych, przedsiębiorstwa zaczynają kłaść coraz większy nacisk na zrównoważone praktyki biznesowe, w tym także na cyfryzację prowadzoną w sposób przyjazny dla środowiska - podkreślają.

Cyfryzacja z myślą o środowisku to podejście, które zakłada wykorzystanie technologii informatycznych w taki sposób, aby minimalizować zużycie zasobów naturalnych, ograniczać emisję CO2 oraz promować praktyki proekologiczne w całym łańcuchu wartości firmy. Jest to strategia, która może przynieść zarówno korzyści ekologiczne, jak i ekonomiczne.

Program wydarzenia:

17:00 - 17:05 Oficjalne otwarcie

• Wioletta Piątkowska, dyrektor Regionalnego Centrum Sprzedaży KIR w Rzeszowie,

• Robert Homicki, pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości.

17:05 - 17:30 Wystąpienie

• Joanna Barbrich, ESG – „ Zrównoważony rozwój”

17:30 - 18:00 Debata „Cyfryzacja a zrównoważony rozwój. Jak optymalnie połączyć efektywność biznesową z troską o środowisko?”

Goście panelu:

• Monika Ciaś – inżynier ekolog w Banku Ochrony Środowiska,

• Joanna Barbrich- prawniczka i ekspertka w obszarze nowych technologii oraz zrównoważonego rozwoju w sektorze bankowym i płatniczym,

• Gość Specjalny – przedstawiciel biznesu.

- Podczas panelu poruszymy niezwykle istotny aspekt: jak cyfryzacja może być wykorzystana do promowania zrównoważonego rozwoju i troski o środowisko naturalne? Przedstawimy konkretne przykłady firm, które skutecznie zintegrowały cyfrowe rozwiązania z dbałością o ekologię, dzięki czemu osiągnęły zarówno korzyści biznesowe, jak i pozytywny wpływ na środowisko - zapowiadają organizatorzy.

18:00 - Q&A + Networking

Link do rejestracji: https://forms.office.com/e/DB2SyUG0B9

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4