Rondo przy ZUS częściowo już przejezdne. Trwają prace pod wiaduktem

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 29 września 2022

Fot. Paweł Bialic

Od środy 28 września kierowcy mogą częściowo korzystać już z nowo wybudowanego ronda przy ul. Fredry tuż obok siedziby ZUS w Rzeszowie. Rozpoczęły się też prace przy układaniu pierwszej warstwy nawierzchni pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Batorego.

Rondo już przejezdne

Budowa ronda w rejonie siedziby ZUS-u jest realizowana w ramach jednej z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie obejmującej przebudowę kilkunastu ulic w centrum miasta. Pierwsze prace budowlane przy realizacji tego skrzyżowania rozpoczęły się w lipcu tego roku.

Od środy 28 września rondo jest już częściowo dostępne dla kierowców. Na razie przejezdny jest jeden pas.

- Zdecydowaliśmy się na to, aby upłynnić ruch w tym rejonie, dzięki tylko temu jednemu pasowi na rondzie, kierowcy będą mieli już możliwość dojazdu w rejon ul. Batorego czy Siemiradzkiego - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Na rondzie nie ma jeszcze oznakowania, jak słyszymy w ratuszu, by pomalować tam pasy muszą być odpowiednie warunki pogodowe.

Teraz sprawę komplikuje deszczowa pogoda, do tego czekamy aż jezdnia w tym miejscu nam się „rozjeździ” - słyszymy w Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Mimo puszczenia ruchu dla kierowców w rejonie ronda przy ZUS, nadal będą trwały tam prace budowlane. Chodzi o budowę chodnika i zatoczki autobusowej. Ratusz informuje również, że w pierwszej połowie października ma być otwarty krótki odcinek drogi od ul. Siemieńskiego do skrzyżowania z ul. Zółkiewskiego i Kochanowskiego.

Pod wiaduktem praca wre

Równocześnie z budową ronda w rejonie ZUS-u, trwają też zaawansowane prace przy realizacji przejazdu pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Batorego.

- Wykonawca rozpoczął już układanie pierwszej warstwy masy bitumicznej na jednym z pasów pod wiaduktem - dodaje Artur Gernand.

Przypomnijmy, że przed remontem przejazd w tym miejscu stanowił dużą bolączkę dla kierowców, ponieważ był zbyt wąski i przez to odbywał się tam ruch wahadłowy. Był także za niski dla niektórych pojazdów. Teraz miejsca dla samochodów ma być tam dużo więcej i ruch będzie odbywał się w obu kierunkach.

Cała inwestycja obejmująca przebudowę kilkunastu ulic m.in. Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego ma zakończyć się jesienią tego roku.

Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4