Lotnisko w Jasionce zalicza kolejny rekord! 120 tysięcy odprawionych pasażerów

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 4 lipca 2024

współpraca promocyjna

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.
Fot. Paweł Bialic

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce w ostatnich latach notuje coraz lepsze wyniki, a każdy kolejny miesiąc, to kolejny sukces! W czerwcu Lotnisko Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów obsłużyło 120 157 pasażerów. Jak się okazuje jest to drugi najwyższy wynik w historii i najlepszy szósty miesiąc tego port lotniczy, który odprawił o 15 procent więcej pasażerów niż rok temu w tym sami przedziale czasowym.

Sukces goni sukces

Wakacyjne czartery w czerwcu cieszyły się największym zainteresowaniem osób podróżujących w świat z podrzeszowskiego lotniska. W rankingu przewoźników kolejne miejsca zajmują LOT, Lufthansa i Wizz Air. Jeżeli chodzi o ulubione cele podróżych, to w czerwcu najchętniej wybierana była Antalia, a następnie Warszawa, Londyn i Monachium, czyli największe huby przesiadkowe dostępne bezpośrednio z Jasionki. W kierunkach regularnych kolejne miejsca zajęły Alicante, East Midlands i Bristol, a w czarterach - Heraklion, Rodos i Sharm el Sheikh.

– Pasażerowie w aktualnym sezonie letnim mają do wyboru 29 kierunków, w tym najlepszą ofertę czarterów, które mają prawie 40-procentowy udział w ruchu na naszym lotnisku – podkreśla Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Grafika: materiał prasowy portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

W historii podrzeszowskiego lotniska, które w poprzednim roku obsłużyło 1,02 mln pasażerów, najlepszy jak dotąd był sierpień 2023, gdy z usług portu skorzystało 121 752 osoby. Od początku tego roku lotnisko odprawiło już niemal 490 tys. pasażerów.

– Celem przyspieszenia obsługi podróżnych przy kontroli bezpieczeństwa zamierzamy w najbliższych miesiącach uruchomić procedurę zakupu i wdrożenia innowacyjnych skanerów CT, dzięki którym nie będzie potrzeby wyciągania z bagażu podręcznego płynów oraz elektroniki – dodaje prezes Adam Hamryszczak.

Jak zgodnie podkreślają władze lotniska i regionu liczby mówią same za siebie i świadczą o tym, że port lotniczy w Jasionce trafnie ocenia potrzeby i oczekiwania pasażerów, zarówno pod kątem zaproponowanych destynacji, jak i standardu obsługi rosnącego ruchu pasażerskiego oraz cargo.

– Ten wynik jest powodem do zadowolenia i jednocześnie zobowiązaniem do jeszcze większej aktywności, by nie tylko sprostać oczekiwaniom, ale niezmiennie wychodzić im naprzeciw – chwali osiągnięcia lotniska Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

W lipcu, który jest zazwyczaj szczytem letniego sezonu - w kierunkach czarterowych dostępne są: Antalia, Bodrum, Izmir, Zakynthos, Kreta, Kefalonia, Rodos, Podgorica, Tivat, Tirana, Burgas, Sharm el Sheikh, Hurghada, Majorka i Enfidha, natomiast w połączeniach regularnych: Nowy Jork, Gdańsk i Warszawa (LOT), Monachium (Lufthansa), Alicante, Zadar, Dublin, Manchester, East Midlands, Bristol, Londyn Stansted i Luton (Ryanair) oraz Rzym (Wizz Air), a od września różowo-fioletowymi Airbusami będzie można polecieć jeszcze do Mediolanu.

Oprac. Viperis

Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego.
Fot. Paweł Bialic

Fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

Fot. Materiały Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4