W piątek w filharmonii muzyka filmowa Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza

KATEGORIA: KULTURA / 14 października 2021

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz
Fot. Tomasz Kasprzyk/Urząd Miasta w Jaśle

Filharmonia Podkarpacka zaprasza na koncert przypominający muzykę filmową zmarłego w lipcu br. artysty pozwoli przenieść się do krainy niezapomnianych polskich filmów i seriali, takich jak m.in.: „Nie lubię poniedziałku”, „Janosik”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Alternatywy 4”, „Wierna rzeka”, „Zaklęte rewiry”, „Stawka większa niż życie”, „Czterdziestolatek”. Zostały ostatnie wolne miejsca!

Koncert z muzyką filmową Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza już w piątek, 15 października o godz. 19.00. Zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Macieja Sztora.

- „Ach to był szał, gdy Duduś grał na saksofonie, tworzył styl mych najlepszych chwil, mych młodych lat” – śpiewał Wojciech Młynarski o wybitnym jazzmanie i kompozytorze Jerzym „Dudusiu” Matuszkiewiczu. Rozpoznawalne motywy i tematy ze słynnych ścieżek dźwiękowych „Dudusia” przetrwały próbę czasu, i nawet oderwane od obrazu żyją samodzielnie na estradach koncertowych, wciąż dostarczając słuchaczom szlachetnej rozrywki - zachęca Biuro Koncertowe Filharmonii Podkarpackiej.

Bilety (normalne 40 zł, ulgowe 30 zł) do nabycia TUTAJ. Zostały ostatnie wolne miejsca.

Producentem muzycznym koncertu jest Andrzej Bronarski – POLMUSIC.

Red.

Maciej Sztor
Fot. Filharmonia Podkarpacka

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4