Artyści z Polski i Ukrainy na jednej scenie. Koncert „mUzyczne dialogi Europy”

KATEGORIA: KULTURA / 12 sierpnia 2022

The Glass Beads
Fot. materiały promocyjne

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie pod nazwą „mUzyczne dialogi Europy”, podczas którego na jednej scenie wystąpią zaproszeni artyści z Polski oraz Ukrainy. Bezpłatny koncert, którego gwiazdą wieczoru będzie ukraiński duet zimnofalowy The Glass Beads odbędzie się w niedzielę, 14 sierpnia na parkingu przy Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina. Koncert poprzedzą darmowe warsztaty z realizatorami dźwięku dla początkujących muzyków.

Koncert „mUzyczne dialogi Europy” realizowany jest w ramach Letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi, czyli wielkiej akcji wakacyjnej Rzeszowskiego Domu Kultury.

- Jej nadrzędnym celem jest integracja społeczności polskiej i ukraińskiej poprzez serię bezpłatnych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, które adresowane są do wszystkich mieszkańców miasta Rzeszowa oraz województwa podkarpackiego - wyjaśnia Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury.

Gwiazdą koncertu będzie ukraiński duet The Glass Beads posiadający na swoim koncie dwa albumy utrzymane w zimnofalowej stylistyce - „Therapy” oraz najnowszy „Time to Time”, który ukazał się 31 maja 2022 roku. Na scenie pojawią się ponadto: Daydreaming John – działający wcześniej pod pseudonimem JØN multiinstrumentalista i producent z Ukrainy tworzący muzykę z pogranicza rocka, bluesa i hip hopu oraz Syndrom Wojtuś Pan – łączący różne gatunki zespół z Rzeszowa, z którym wystąpi pochodzący z Ukrainy, a mieszkający obecnie w Rzeszowie akordeonista Taras.

Daydreaming John
Fot. materiały promocyjne

Koncerty zostaną poprzedzone warsztatami dla początkujących muzyków. Podczas zajęć prowadzonych przez realizatorów dźwięku Rzeszowskiego Domu Kultury, uczestnicy poznają między innymi tajniki pracy z mikrofonem, zasady komunikacji z realizatorem koncertu, korzystania z monitorów odsłuchowych, a także dowiedzą się w jaki sposób zachowywać się na scenie i jak przygotować się do koncertu, ze szczególnym uwzględnieniem opracowania rideru technicznego dla organizatorów.

Bezpłatny koncert odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia 2022 roku o godzinie 18:30 na parkingu przy Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina przy ul. Paderewskiego 154.

Poprzedzające go darmowe warsztaty muzyczne odbędą się o godzinie 11:00, a zapisu na nie dokonać można dzwoniąc pod numer 510 355 747 (do piątku 12 sierpnia do godz. 15:30). Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Działania są współfinansowane z Funduszy Europejskich w ramach Letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi.

Red.

Syndrom Wojtuś Pan
Fot. materiały promocyjne

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4