Na spotkanie autorskie z ks. Kazimierzem Sową we wtorek zaprasza WiMBP

KATEGORIA: KULTURA / 10 czerwca 2024

Fot. Facebook/Kazimierz Sowa

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z ks. Kazimierzem Sową, dziennikarzem i publicystą oraz promocję jego najnowszej książki „Niewierni wierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 11 czerwca o godz. 17.00 w Budynku Głównym WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13. Poprowadzi je Bernadetta Szczypta, dziennikarka i politolożka. Wstęp wolny.

Kazimierz Sowa - duchowny katolicki, dziennikarz, publicysta i autor książek. Współpracował z dziennikiem „Czas Krakowski” i tygodnikiem „Gość Niedzielny”. Publikował m.in. we „Wprost”, w „Newsweeku”, „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku. Polska-Europa-Świat”. Szefował Radiu Plus, przez kilka lat był dyrektorem kanału Religia.tv. Autor cyklu programów „Święte Miejsca”, książek o tematyce misyjnej i podróżniczej oraz filmów dokumentalnych. Laureat m.in. Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka i Nagrody NBP im. Władysława Grabskiego.

„Niewierni wierni. Rozmowy o prawdziwym Kościele” to zbiór szesnastu wywiadów z ciekawymi rozmówcami (politykami, publicystami, naukowcami, działaczami społecznymi) m.in. z Tomaszem Terlikowskim, Michałem Rusinkiem, Justyną i Pawłem Kowalami, Szymonem Hołownią.

Red.

Fot. WiMBP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4