Bł. Ulmowie Patronami Podkarpacia. W niedzielę ważne uroczystości

KATEGORIA: KULTURA / 6 lipca 2024

Jeden z deskali, wykonanych przez Arkadiusza Andrejkowa, które są artystycznym przetworzeniem fotografii autorstwa Józefa Ulmy.
Fot. Anna Magda/Biuro Prasowe UMWP

Już w najbliższą niedzielę, 7 lipca 2024 roku odbędą się uroczystości poświęcone ustanowieniu Błogosławionej Rodziny Ulmów - Patronami Województwa Podkarpackiego.

Uroczystości odbędą się 7 lipca - w dzień liturgicznego wspomnienia Błogosławionej Rodziny Ulmów. Miejscem wydarzenia będą Łańcut i Markowa, czyli ziemia, która była domem Rodziny Ulmów.

W Muzeum - Zamku w Łańcucie o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego, podczas której radni województwa przyjmą Błogosławioną Rodzinę Ulmów za patronów województwa.

Dalsza część uroczystości odbędzie się w Markowej, w kościele pw. św. Doroty, parafialnej świątyni Rodziny Ulmów, w której wystawione są Ich relikwie. O godz. 15.00 odprawiona zostanie tam uroczysta Msza święta. Tuż po niej w kościele odbędzie się koncert w hołdzie Błogosławionej Rodziny. Wystąpi Zespół ARSO ENSAMBLE oraz Katarzyna Oleś-Blacha.

Równocześnie przez cały weekend w Markowej odbywa się Festiwal Kultury Pamięci „Markowa – Otwarte Drzwi”.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4