Letnie Ogrody Literackie. W niedzielę spotkanie z Katarzyną Kubisiowską

KATEGORIA: KULTURA / 7 lipca 2024

Fot. Facebook/Katarzyna Kubisiowska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Kubisiowską – dziennikarką, autorką książek non-fiction w ramach pierwszych w tym roku Letnich Ogrodów Literackich.

Spotkanie odbędzie się w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie w niedzielę 7 lipca o godz. 16.00. Wstęp wolny, w przypadku deszczu spotkania odbędą się w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13.

Autorka debiutowała w „Przekroju”, „Filmie”, „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Wyborczej”. Tworzy artykuły z zakresu kultury i reportażu oraz prowadzi wywiady z kluczowymi postaciami polskiej kultury na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Napisała książki: „Bisko, bliżej. Rozmowy o tym, co najważniejsze”, „Rak po polsku. Rozmowa z Justyną Pronobis-Szczyik i Cezarym Szczylikiem”, „Panorama kina najnowszego 1980–1995: leksykon” (wspólnie z Barbarą Kosecką, Anitą Piotrowską, Wojciechem Kocołowskim) oraz „Lektury na ekranie, czyli mały leksykon adaptacji filmowych” (w duecie z Barbarą Kosecką). Katarzyna Kubisiowska prowadzi cykle podcastów: „Punkt Zwrotny”, „Własny pokój”, „Rozmowy o byciu razem”, „Szkoła uczuć”. Jest biografką Wojciecha Manna „Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską”, Danuty Szaflarskiej „Szaflarska. Grać, aby żyć”, Jerzego Pilcha „Pilch w sensie ścisłym”, Jerzego Vetulaniego „Vetulani. Piękny umysł, dzikie serce” i Kory Sipowicz „Się żyje. Kora. Biografia”.

Na miejscu będzie można zakupić książki dzięki uprzejmości księgarni Nova.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zadanie współfinansowane ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

Red.

Fot. WiMBP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4