„Atrakcje na wakacje”. Na nadchodzące wydarzenia zaprasza WiMBP Rzeszów

KATEGORIA: KULTURA / 9 lipca 2024

Fot. WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na nadchodzące wydarzenia w ramach cyklu „Atrakcje na wakacje”.

Szczególnie zaproszenie na niezapomniane zajęcia wakacyjne kierowane jest do najmłodszych czytelników. Tegoroczna edycja letnich spotkań dla dzieci i młodzieży, odbywających się w placówkach WiMBP oraz w plenerze, to ponad 80 darmowych wydarzeń.

- Przygotowaliśmy warsztaty literacko-plastyczne i rękodzielnicze, zajęcia edukacyjno-animacyjne, spotkanie z ciekawymi osobami oraz bajkowymi bohaterami, zagadki, quizy, puzzle, joga w plenerze i wiele innych atrakcji. Zajęcia zostały przygotowane tak, aby łączyć edukację z rozrywką, inspirując dzieci do odkrywania świata literatury i nauki w kreatywny sposób - przekazała Iwona Wojtowicz z WiMBP. - Nasi młodzi czytelnicy końcem czerwca powitali wakacje z Garfieldem w Bibliotece, później podczas pikniku przy Fontannie Multimedialnej wyruszyli w „Kosmiczną przygodę”, a miłośnicy morza spotkali się na warsztatach „Morskie opowieści”, gdzie malowali na folii. Niezwykłą popularnością cieszyła się „Biblioteka na bulwarach” – wyjątkowy piknik rodzinny organizowany w Parku Kultury i Wypoczynku.

Przez cały okres wakacji, od lipca do września, codziennie od godz. 12.00 do 18.00, działa otwarta Letnia Czytelnia w strefie Bulwary Food Court, obok sceny w Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie można poczytać na leżaku lub wymienić się książkami w ramach akcji bookcrossingowej.

A co jeszcze czeka nas w najbliższym czasie?

Już 11 lipca WiMBP zaprasza na kukiełkowy spektakl „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Teatru NEMNO (Park Sybiraków przy ul. Broniewskiego, godz. 11.00). Ciekawe warsztaty „Szklana mozaika”, które poprowadzi Marta Jędras z DARUMA warsztaty - pasjonatka rękodzielniczej biżuterii z metalu i szkła (11 lipca, Wypożyczalnia Główna, ul. Dąbrowskiego 33A, godz. 16.30). Natomiast firma animacyjna Kraina Dobrej Zabawy poprowadzi warsztaty ekologiczne w plenerze pt. „Baw się i ucz” (23 lipca, Plac zabaw przy ul. Podchorążych 1).

- Serdecznie zapraszamy do udziału w nadchodzących wydarzeniach. To doskonała okazja do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu i czerpania radości z letnich dni - zachęca Iwona Wojtowicz.

Wstęp wolny, na wybrane zajęcia obowiązują zapisy. Grupy zorganizowane (przedszkola, półkolonie) przed przyjściem na zajęcia proszone są o wcześniejszy kontakt z daną agendą. Szczegóły, w tym kontakt telefoniczny na plakatach poniżej.

Więcej informacji oraz harmonogram wydarzeń dostępne na stronie: www.wimbp.rzeszow.pl

Red.

Fot. WiMBP

Fot. WiMBP

Fot. WiMBP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4