Już dawno nie byliście w Łańcucie? Warto wybrać się tam w ten weekend

KATEGORIA: MIEJSCA / 6 czerwca 2020

Źródło: Oficjalny profil FB Muzeum Zamek w Łańcucie.

Już od ponad tygodnia można zwiedzać nie tylko zrewitalizowany park i ogród włoski w Muzeum Zamku w Łańcucie, także udostępniono zwiedzającym zabytkowe przestrzenie w samym zamku. A w związku z tym, że ten weekend zapowiada się słonecznie, może warto w ramach odpoczynku wybrać się właśnie tam, na relaksacyjny spacer lub zwiedzanie. W końcu z Rzeszowa do Łańcuta nie jest tak daleko.

Ponieważ jednak żyjemy wciąż w czasach pandemii COVID-19, to zasady zwiedzania Muzeum Zamku w Łańcucie także uległy zmianie i należy się do nich stosować. Jak zostaliśmy poinformowani przez dyrekcję muzeum, warto wcześniej kupić bilet, a jest to oczywiście spowodowane ograniczoną ilością osób, które mogą zwiedzać wnętrza zamku. Co 20 minut do zamku będzie mogła wejść grupa tylko pięciu osób. Przed rozpoczęciem wycieczki po przestrzeniach zamku trzeba będzie przejść obowiązkową dezynfekcję i oczywiście wszyscy zwiedzający będą musieli założyć maseczki ochronne na twarz. Grupa ta nie będzie oprowadzana fizycznie przez przewodnika, a o tym co znajduje się we wnętrzach zamku będzie informowana przez wirtualne urządzenia.

Przypominamy Wam, że wciąż trwa rewitalizacji przestrzeni muzealnych zamku i nie wszystkie pomieszczenia są dostępne dla zwiedzających. Wnętrza historyczne w łańcuckim muzeum na parterze i pierwszym piętrze oraz ekspozycje w stajniach i wozowni można zwiedzać jedynie w soboty, niedziele i poniedziałki. Poza możliwością zwiedzania zamkowego muzeum - jedną z równie dużych atrakcji Łańcuta jest park otaczający zamek. Rzeszowianie uwielbiają robić sobie weekendowe wycieczki do Łańcuta, właśnie po to, żeby spacerować w przyjemnych okolicznościach przyrody. Kto z Was wybierze się w ten weekend do łańcuckiego parku, będzie mógł zobaczyć zrewitalizowany ogród włoski, który obecnie wygląda dokładnie tak jak prezentowała się w latach 30 ubiegłego wieku.

Na filmie możecie zobaczyć jak obecnie prezentuje się ogród włoski w Łańcucie.

Od 1 czerwca 2020 r. park wewnętrzy otwarty jest dla zwiedzających w godzinach od 9.00 do 19.00, a w poniedziałki można zwiedzać go bezpłatnie. W pozostałe dni tygodnia bilety umożliwiające nam spacery należy zakupić sobie w kasach mieszczących się w budynku Maneżu, przy ul. 3 Maja 10 do godziny 18.00. Bilety na wejście jednorazowe są w cenie – normalny: 2 zł, ulgowy 1 zł. Jest także możliwość nabycia biletu obowiązującego przez 7 dni, w cenie – normalny 5 zł, ulgowy 3 zł.

Bilety umożliwiające zwiedzanie zamku, to koszt – normalny: 24 zł, ulgowy 19 zł. Od 6 czerwca br., można także zaopatrzyć się w karnet na wejście do zamku, stajni i wozowni - normalny: 28 zł, ulgowy: 22 zł.

Red.

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

Fotorelacja: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4