W poniedziałek w Galerii Nowy Świat otworzą nowy Punkt Obsługi Mieszkańców

KATEGORIA: MIEJSCA / 20 sierpnia 2023

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszów

Od poniedziałku 21 sierpnia Punkt Obsługi Mieszkańców otwarty będzie w nowym lokalu Galerii „Nowy Świat”. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli załatwić tam takie sprawy jak np. wymiana dowodu osobistego, rejestracja pojazdu lub wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej.

Nowy, większy lokal

Punkt Obsługi Mieszkańców został przeniesiony do nowego i większego lokalu, który mieści się w Galerii „Nowy Świat” na poziomie +1 znajdującej się w Rzeszowie, przy ul. Krakowskiej 20. Oficjalne otwarcie lokalu odbędzie się poniedziałek 21 sierpnia. Punkt ten będzie dostępny dla mieszkańców Rzeszow w godzinach od 10.00 do 18.00, przez 6 dni w tygodniu – od poniedziałku do soboty.

Co można załatwić w takim miejscu?

W Punkcie Obsługi Mieszkańców - w zakresie spraw obywatelskich można załatwić: wydanie lub wymiana dowodu osobistego, zameldowanie na pobyt stały lub czasowy, wymeldowanie z pobytu stałego lub czasowego lub nadanie numeru PESEL. W zakresie spraw związanych z komunikacją: rejestrację pojazdu, zgłoszenie sprzedaży pojazdu i wydanie prawa jazdy. W zakresie publicznego transportu zbiorowego: wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej, sprzedaż biletów komunikacji miejskiej, przyjmowanie wpłat za wezwania do zapłaty.

Dodatkowo we wszystkich Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa, które są zlokalizowane w galeriach handlowych, przyjmowane są również pisma urzędowe adresowane do wydziałów urzędu oraz udostępniane są formularze wniosków obowiązujących w urzędzie.

Oprac. Red.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszów

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4