Nowa przestrzeń do relaksu i rozrywki szykuje się w Rzeszowie na Staromieściu

KATEGORIA: MIEJSCA / 4 lipca 2024

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

W rejonie ulic Staromiejskiej i Lubicz w Rzeszowie powstaje strefa rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Właśnie rozpoczął się tam montaż urządzeń zabawowych dla dzieci. Skorzystać z tych atrakcji będzie można jeszcze tego lata.

- Strefa powstaje w sąsiedztwie siedziby Rzeszowskiego Domu Kultury. Zastąpiła znajdujący się tam przez wiele lat wysłużony plac zabaw. Będzie miała ok. 25 arów powierzchni. Prace rozpoczęły się wiosną tego roku. Przygotowywane są już m.in. alejki, urządzony został już ogród deszczowy. Rozpoczął się także montaż urządzeń zabawowych. Niedługo ruszą nasadzenia zieleni - informuje nas Artur Gernand, biuro prasowe prezydenta miasta Rzeszowa.

Teren rekreacyjny będzie podzielony na różne strefy, m.in.: plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa, strefa relaksu. Plac zabaw powstaje w części centralnej. Będzie wyposażony w różnego rodzaju urządzenia zabawowe i żagle zacieniające przed słońcem w upalne dni. Strefa relaksu będzie w zachodniej części terenu. Na jej wyposażeniu znajdą się m.in. parklety. W jej w sąsiedztwie będzie wysoka zieleń.

Na całym terenie inwestycji, a w szczególności w południowej części, powstaną rabaty, na których będą rosły specjalnie wyselekcjonowane gatunki ziół. W sąsiedztwie rabat znajdą się ławki oraz leżaki. Częścią strefy będzie edukacyjna łąka kwietna, wyposażona w domki dla owadów.

Inwestycję realizuje wybrana w przetargu firma Arko z Dzikowca. Koszt wykonania to ponad 1,6 mln zł. Zadanie jest realizowane z pieniędzy z budżetu państwa. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli skorzystać z tej nowej inwestycji w przestrzeni miejskiej już w najbliższym czasie.

Oprac. Red.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4