W czwartek prezentacja i wręczenie 5. tomu „Encyklopedii Solidarności”

KATEGORIA: HISTORIA / 7 lutego 2024

Fot. IPN

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu zapraszają na prezentację i wręczenie 5. tomu „Encyklopedii Solidarności” działaczom opozycji antykomunistycznej oraz przedstawicielom instytucji opisanych w Encyklopedii.

Spotkanie odbędzie się 8 lutego (czwartek) o godz. 17:00 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, pl. Berka Joselewicza 1 w Przemyślu.

Program spotkania:

• 17:00 Powitanie gości – Jan Jarosz - dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej

• 17:10 Słowo wstępne – dr hab. Dariusz Iwaneczko - dyrektor Oddziału IPN w Rzeszowie

• 17:20 Prezentacja publikacji – Artur Brożyniak - koordynator oddziałowy IPN Rzeszów „Encyklopedii Solidarności” - tom 5.

• 17:40 Uroczyste wręczenie publikacji – bohaterom biogramów i przedstawicielom instytucji współpracujących przy tworzeniu 5. tomu „Encyklopedii Solidarności”.

5 tom „Encyklopedii...” przedstawia ludzi, struktury organizacyjne, parafie, wydawnictwa oraz wydarzenia towarzyszące genezie i działalności NSZZ „Solidarność” aż do chwili załamania się dyktatury komunistycznej w 1989 r. „Encyklopedia...” publikowana w tzw. systemie holenderskim (każdy tom zawiera biogramy i hasła od A do Ż) stanowi największe kompendium wiedzy na temat działalności opozycji w PRL w latach 1976–1989. Zawiera 565 biogramów działaczy opozycji antykomunistycznej i 284 hasła rzeczowe.

Red.

Fot. IPN

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4