Na Podkarpaciu 8 nowych przypadków koronawirusa. Jest wśród nich dziecko

KATEGORIA: ZDROWIE / 26 marca 2020

Fot. Pixabay.com

Niepokojące informacje na koniec dnia. Ministerstwo Zdrowia poinformowało wieczorem o kolejnych 58 potwierdzonych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Jest wśród nich aż 8 osób z Podkarpacia, w tym po raz pierwszy dziecko. Liczba zakażonych w województwie wzrosła do 53.

O tym kim są zakażone osoby z naszego regionu poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Pierwsza osoba to młody mężczyzna z powiatu rzeszowskiego. Kolejne trzy osoby to młode kobiety z powiatu tarnobrzeskiego. Kolejny przypadek zakażenia dotyczy dziecka, również z powiatu tarnobrzeskiego. Dwa następne przypadki to młodzi mężczyźni z powiatu tarnobrzeskiego. Ósma osoba to także młody mężczyzna, tym razem z powiatu strzyżowskiego.

Stan wszystkich ośmiu osób jest dobry, przebywają pod ścisłą kwarantanną.

- Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7908 osób, a 10064 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 87 osób - przekazała rzecznik wojewody.

Do tej pory w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano 1598 testów na obecność koronawirusa.

Fot. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

Jednocześnie resort zdrowia poinformował, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1221 (w tym 16 osób zmarłe).

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4