W cieniu Jedwabnego Szlaku. W środę spotkanie z podróżnikiem w WDK

KATEGORIA: PODRÓŻE / 29 stycznia 2020

Fot. Materiały prasowe

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza w środę, 29 stycznia o godz. 18.00 na kolejne „Spotkanie z Podróżnikiem” - Jackiem Jasinskim - „W cieniu Jedwabnego Szlaku - konno po bezdrożach Kaukazu, Iranu i Azji Centralnej”.

Bilety będą dostępne w kasie WDK – cena 10 zł.

„Prezentacja, którą przedstawię, będzie zaledwie ułamkiem wspomnień z moich wypraw – głównie konnych, ale także pieszych, autostopowych i 4x4 po krajach położonych w cieniu Jedwabnego Szlaku” – zapowiada podróżnik.

„Jedwabny Szlak… Kiedy zetknąłem się z nim pierwszy raz? Nie pamiętam, zapewne w podstawówce na lekcjach historii, a może geografii. Nie ważne, dawno. To słowo od zawsze, od kiedy sięgam pamięcią, wywołuje we mnie niepohamowany niepokój, pragnienie rzucenia w diabły wygodnego życia i włóczenia się. Droga wiodąca przez setki kilometrów pustyń, bezdroży, niebotycznych gór, prastarych miast, kwitnących oaz. Wschód…Kaukaz, Persja, Azja Centralna… Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Iran, Uzbekistan, Kirgizja, Kazachstan. Nie pamiętam ile wypraw zorganizowałem tam od czasu, kiedy pierwszy raz wyjechałem autostopem w podróż w kierunku Indii”.

Jacek Jasiński – rocznik '73, z wykształcenia architekt i archeolog, z zamiłowania koniarz i podróżnik. Od lat, czasem samotnie, a czasem z żoną i dziećmi, włóczy się bocznymi drogami wielu krajów Europy i Azji, szczególnie po krajach leżących w zasięgu kultury Jedwabnego Szlaku. Hoduje konie rasy kabardyńskiej, którym poświęca każdą wolną chwilę między zagranicznymi podróżami, odkrywając na ich grzbietach uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej i innych pięknych rejonów Polski.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4