Filmowy Tydzień Mózgu. Projekcje, wykłady oraz dyskusje w Klubie IQ WSIiZ

KATEGORIA: EDUKACJA / 17 marca 2024

„Aż do kości”
Fot. Materiały prasowe

Filmowy Tydzień Mózgu odbędzie się w dniach 18-23 marca w Klubie IQ w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Po raz kolejny w ogólnoświatową edukacyjną akcję promującą wiedzę o mózgu i jego funkcjonowaniu włącza się Akademickie Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ.

- W tym roku postanowiliśmy odejść od formy wykładowo-warsztatowej i proponujemy Studentom, Pracownikom, Uczniom ALO i Słuchaczom Akademii 50+ filmowe ujęcie do tego jakże rozległego zagadnienia. W nadchodzącym tygodniu odbędzie się projekcja trzech filmów: „Aż do kości”, „Chce się żyć” oraz „Ojciec”. Po obejrzeniu filmów zachęcamy do wzięcia udziału w moderownych dyskusjach na następujące tematy: zaburzenia odżywania, współczesne podejście do osób neuroróżnorodnych oraz zagrożenia i wyzwania związane ze spadkiem zdolności kognitywnych mózgu. Całość zainauguruje wykład mgr Urszuli Bindugi pt. „Burczy Ci w brzuchu, czy w głowie? Rola mózgu w kontroli apetytu” - informuje dr Olga Kurek-Ochmańska, kierowniczka Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ.

Szczegóły na plakacie.

Red.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4