Zaczarują Rzeszów. Zgłoś się na bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci

KATEGORIA: EDUKACJA / 6 czerwca 2024

Fot. Facebook/Czarodzieje Kodu

Już 8 czerwca (sobota) Rzeszów stanie się centrum kreatywnej zabawy i nauki programowania! Fundacja Czarodzieje Kodu organizuje bezpłatne, jednodniowe warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat.

Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie i Centrum Innowacji Miejskich - Urban Lab.

Misją Czarodziei Kodu, działających od 2019 roku, jest zaznajomienie młodego pokolenia z tematyką programowania. - Organizując swoje warsztaty, chcą oni pokazać, że komputer to narzędzie, którym można własnoręcznie kierować, wykorzystując go do kreatywnej zabawy, nauki i pracy. Zajęcia adresowane są do uczniów szkół z terenu Gminy Miasta Rzeszowa i będą prowadzone przez przeszkolonych programistów i programistki, a ich poziom i tematyka dostosowane są wieku oraz umiejętności uczestników - przekazują organizatorzy.

Młodzi adepci programowania podzieleni zostaną na 4 grupy wiekowe:

• 6-7 lat,

• 8-9 lat,

• 10-11 lat,

• 12-14 lat.

Program warsztatów Uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnorodnych zajęciach, w tym:

Co czuje robot?: Wprowadzenie do świata robotyki z wykorzystaniem robotów mBot i różnych czujników. Dzieci będą eksperymentować z czujnikami światła, koloru, dotyku, ruchu i innych.

Scottie Go: Interaktywna gra edukacyjna, która w zabawny sposób wprowadzi dzieci w świat programowania za pomocą fizycznych kart i planszy.

Photon: Zajęcia z robotami Photon, gdzie uczestnicy będą tworzyć interaktywne projekty, ucząc się programowania i eksplorując technologię.

Micro:bit: Eksperymentowanie z modułami Micro:bit, które pozwalają na tworzenie unikalnych projektów, kontrolowanie światła, dźwięków i interakcji.

Harmonogram wydarzenia

Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia odbędzie się w sobotę, 8 czerwca 2024 roku, o godzinie 12:00 w rzeszowskim Urban Labie. Następnie uczestnicy przejdą do budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie przy ul. 3 Maja 15, gdzie odbędą się warsztaty.

Więcej szczegółów: https://www.czarodziejekodu.pl/rzeszow2024/

Rejestracja:

Aby wziąć udział w warsztatach, należy zarejestrować się pod wskazanym linkiem: Czarodzieje Kodu Rzeszów 2024 Tickets, Sat, Jun 8, 2024 at 12:00 PM | Eventbrite

- Zapraszamy do udziału w dniu pełnym zabawy, nauki i nowych technologii! - zachęcają organizatorzy.

Red.

Fot. Materiały organizatorów

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4