W Rzeszowie będzie nowoczesna strzelnica. Wykonawca wybrany

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 1 marca 2024

Wizualizacja: Autorska Pracowania Projektowa mgr inż. arch. Iwona Matlingiewicz Rzeszów

Firma Karpat-Bud z Głogowa Małopolskiego ma wybudować nowoczesną strzelnicę na terenie rzeszowskiego Dworzyska. Powiat Rzeszowski przeznaczy na realizację tej inwestycji ponad 17 mln zł.

Wykonawca wybrany

Za budowę nowoczesnej strzelnicy przy ul. Biznesowej na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko odpowiada powiat rzeszowski. Przetarg na realizację inwestycji został ogłoszony w styczniu tego roku. Końcem lutego poznaliśmy rozstrzygnięcie.

Postępowanie wygrała firma Karpat Bud z Głogowa Małopolskiego, która z spośród 12 innych podmiotów zainteresowanych budową obiektu, złożyła najniższą ofertę opiewającą na niewiele ponad 17 mln zł.

Na realizację tej inwestycji samorząd powiatowy uzyskał spore dofinansowanie (15 mln zł) z Programu Inwestycji Strategicznych realizowanego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Wsparcie finansowe zapewniło też Ministerstwo Obrony Narodowej. Strzelnica powinna powstać w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Wizualizacja: Autorska Pracowania Projektowa mgr inż. arch. Iwona Matlingiewicz Rzeszów

Najnowocześniejsza w regionie

Budynek strzelnicy będzie jednokondygnacyjny i podzielony na dwie bryły. Pierwsza ze strefą wejściową stanowi część biurową z salą instruktażową, sanitariatami i zapleczem technicznym budynku. Druga bryła mieści hale strzelań wraz z pomieszczeniami pomocniczymi i magazynem broni. Wiata drewniana przed budynkiem strzelnicy ma służyć do przeprowadzania szkoleń.

- Będzie to prawdopodobnie najnowocześniejsza strzelnica w naszym województwie. Rozwiązania technologiczne w postaci strefy aktywnego strzelania z systemami interaktywnymi pozwolą policjantom odgrywać różnego rodzaju sceny rodzajowe - mówił nam w styczniu sekretarz powiatu rzeszowskiego Waldemar Pijar.

Strzelnica ma służyć do celów szkoleniowych dla szkół, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa, na pewno będzie też przydatna dla wojska i służb, które będą mogły tutaj doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Z obiektu będą mogły korzystać też organizacje pozarządowe zainteresowane strzelectwem.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4