Już w sobotę nad zaporą w Solinie piknik „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 28 czerwca 2024

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

W najbliższą sobotę (29 czerwca) na terenie zapory wodnej w Solinie odbędzie się piknik poświęcony bezpieczeństwu nad wodą. Na uczestników czeka sporo atrakcji. Do udziału w wydarzeniu zaprasza wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.

Co roku służby apelują o rozsądek, odpowiedzialność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Najbliższe miesiące będą okazją do małych i dużych wypraw. Zadbajmy o to, aby z wakacjami wiązały się tylko dobre wspomnienia.

- To nie tylko czas wypoczynku i beztroski, ale też wzmożonej czujności służb, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Spędzając wolne dni nad wodą pamiętajmy, aby korzystać z miejsc odpowiednio oznakowanych i będących pod nadzorem ratowników. Każdego roku dochodzi niestety do utonięć, dlatego tak ważne są profilaktyka i promowanie odpowiedzialnych postaw. Przestrzegajmy podstawowych zasad i zachowajmy ostrożność – od tego zależy nasze zdrowie i życie – podkreśla wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.

Pokazy działań ratowniczych, stoiska informacyjne i atrakcje dla dzieci

Już w tę sobotę będzie można przekonać się, jak wygląda praca ratowników i służb, które dbają o to, aby wypoczynek mieszkańców i turystów przebiegał bez zakłóceń. Wiele jednak zależy od nas samych. Świadomość zagrożeń jest niezwykle istotna.

- Zapraszam Państwa serdecznie do udziału w tym szczególnym wydarzeniu, które odbędzie się na terenie zapory wodnej w Solinie, będącej niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych naszego województwa. Wszystkim nam zależy, aby tegoroczne wakacje upłynęły w spokoju, dlatego chcemy promować to, co dla nas najważniejsze – bezpieczeństwo – zaznacza wojewoda.

W godzinach od 10.00 do 15.00 będzie można odwiedzić stoiska służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz obejrzeć pokazy działań ratowniczych na wodzie (godziny 10.00, 12.00 i 14.00). Atrakcje takie jak różnorodne gry i zabawy czekają też na najmłodszych uczestników. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do zdobycia wiedzy na temat funkcjonowania takich formacji jak np. Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Bieszczadzka Grupa GOPR, Straż Pożarna, Policja, 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku, Straż Rybacka czy Lasy Państwowe.

Idea 112 – działania profilaktyczne i edukacyjne

Podstawowe ogniwo systemu bezpieczeństwa, nie tylko naszego województwa, ale także całego kraju stanowi numer alarmowy 112, dlatego tak ważne jest przypominanie, aby korzystać z niego w odpowiedzialny sposób. W tę sobotę będzie również okazja do tego, aby porozmawiać z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, jak właściwie zareagować w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Red.

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4