Burzowa niedziela na Podkarpaciu. Strażacy interweniowali 325 razy

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 8 lipca 2024

Fot. Komenda Wojewódzka PSP

Podkarpaccy strażacy mieli pełne ręce roboty w związku burzami, które nawiedziły nasz region w niedzielę 7 lipca. W ciągu jednego dnia wyjechali 325 razy.

Niedziela 7 lipca na Podkarpaciu była bardzo niespokojna. Od samego rana Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyłało wiadomości do mieszkańców regionu o zagrożeniu silnym wiatrem, burzami, ulewnym deszczem czy gradem.

I faktycznie, popołudniu przez Podkarpacie przeszły potężne burze i ulewy. Podkarpaccy strażacy w ciągu niedzieli wyjeżdżali do usuwania skutków burz aż 325 razy.

- Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów i drzew leżących na jezdniach, ulicach i chodnikach i wypompowywaniu wody z piwnic oraz udrożnianiu przepustów drogowych - informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W 14 przypadkach strażacy pomagali zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych.

- Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach strzyżowskim (130) i mieleckim (80). Na szczęście nikt nie został ranny - dodaje rzecznik prasowy podkarpackiej straży pożarnej.

Niespokojnie w Rzeszowie

W samym Rzeszowie deszcz ze zmienną intensywnością padał kilka godzin. Przez długi czas słychać było również grzmoty. W wyniku mocno wiejącego wiatru do zawalenia kilku drzew, oprócz tego miejscami zalane były też ulice.

Na domiar złego, rzeszowscy strażacy musieli radzić sobie również z pożarem, który wybuchł budynku przy ul. Przemysłowej, gdzie kiedyś znajdował się market budowlany Majster.

-Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem objęta jest ściana tylna i część dachu budynku. Dzięki sprawnym działaniom ratowników przy użyciu podnośnika SH-25 udało się szybko zlokalizować pożar. W pożarze nikt nie odniósł obrażeń. Działania trwały ponad 4 godziny - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Przyczyny wybuchu pożaru bada rzeszowska policja.

Wokul

Fot. Komenda Miejska PSP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4