Wymiana starych pieców w gminie Głogów Młp. Trwa dodatkowy nabór wniosków

KATEGORIA: SAMORZĄDY / 6 września 2021

Fot. Miasto i Gmina Głogów Małopolski

Mieszkańcy gminy Głogów Małopolski mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę starego, nieefektywnego źródła ciepła na gazowy kocioł kondensacyjny lub kocioł na biomasę, w tym na pellet bądź zrębki. Do końca miesiąca trwa uzupełniający nabór wniosków.

Projekt dotyczący wymiany źródeł ciepła pn. „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF” gmina Głogów Małopolski realizuje w ramach Stowarzyszenia Rzeszowski Obszar Funkcjonalny.

Dotychczas podpisano z mieszkańcami już 113 umów na kompleksową realizację projektu. W efekcie, zamontowane zostaną 102 kotły gazowe, 10 kotłów na pellet oraz 1 kocioł na zrębki. Aktualnie trwa procedura podpisywania kolejnych 21 umów na udział w projekcie, z czego 2 dotyczą kotłów na pellet, a pozostała część - kotłów na gaz.

- Obecnie trwa nabór uzupełniający w ramach którego do końca września bieżącego roku można jeszcze składać dodatkowe wnioski o udział w projekcie. Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców, którzy do tej pory ogrzewają swoje domy piecami starego typu, aby zechcieli skorzystać z dotacji i dokonali wymiany swojego źródła ciepła na ekologiczne. Wspólnie zadbajmy o zdrowie nasze i naszych sąsiadów – mówi Paweł Baj burmistrz Głogowa Młp.

Aby wziąć udział w projekcie, należy złożyć komplet dokumentów do Urzędu Miejskiego w Głogowie Młp. (pokój nr 12). Niezbędne dokumenty dostępne są do pobrania na stronie internetowej: https://rof.org.pl/dokumenty/ lub w Urzędzie Miejskim w Głogowie Młp., ul. Rynek 1.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4