Rusinek, Żulczyk, Rogoziński i inni będą gośćmi spotkań online WiMBP

KATEGORIA: KULTURA / 8 lipca 2020

Fot. WiMBP

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie od 9 lipca rozpoczyna cykl wirtualnych spotkań skoncentrowany wokół książek i literatury. Znani i poczytni twórcy, mistrzowie nie tylko słowa, ale i obrazu spotkają się z czytelnikami za pośrednictwem Internetu, aby porozmawiać zarówno o kulisach pracy artystycznej, jak też o swoich prywatnych biblioteczkach i ważnych dla nich książkach.

W letnie wieczory w WiMBP zagoszczą wirtualnie Michał Rusinek, Jakub Żulczyk, Mariusz Szczygieł, Jakub Małecki, Witold Szabłowski, Marcin Wroński i Alek Rogoziński, a gościem specjalnym będzie wybitny ilustrator Józef Wilkoń. Spotkania z pisarzami realizowane będą w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem platformy ClickMeeting umożliwiającej interakcję i aktywne zaangażowanie odbiorców.

Gościem pierwszego spotkania, które odbędzie się w czwartek 9 lipca o godz. 18.00 na platformie ClickMeeting, będzie Michał Rusinek – pisarzem, tłumaczem i felietonistą, które. Spotkanie poprowadzi Jan Wolski.

Aby wziąć udział w spotkaniach należy zarejestrować się na dedykowanej stronie bibliotekarzeszow.clickmeeting.pl W mailu zwrotnym potwierdzającym rejestrację znajdować się będzie aktywny link – będzie to wejściówka na wybrane spotkanie. Każde ze spotkań będzie tłumaczone na język migowy.

Rejestracja na spotkanie z Michałem Rusinkiem: TUTAJ.

Michał Rusinek – pisarz, tłumacz, felietonista, doktor habilitowany literaturoznawstwa, wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwers ytetu Jagiellońskiego. Prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing u . W 2002 roku obronił pracę doktorską pt. „Między klasyczną retoryką, a ponowoczesną retorycznością”, natomiast w 2012 roku otrzymał tytuł doktora habilitowane go na podstawie pracy „Retoryka obrazu. Przyczynek do percepcji teorii figur”. Poza pracą naukową, zajmuje się pisaniem popularyzatorskich felietonów o języku i literaturze. Przekłada książki z języka angielskiego dla dzieci i dorosłych, a także musicale.

Organizatorzy zachęcają do śledzenia ich strony internetowej oraz profilu Facebook, gdzie będą pojawiać się informacje na temat poszczególnych wydarzeń. Po zakończeniu streamingu live nagrania rozmów zostaną udostępnione na stronie biblioteki oraz w mediach społecznościowych tak, aby zainteresowani czytelnicy mogli odtworzyć je w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.

Projekt „Spotkajmy się online” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kam.

Fot. WiMBP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4