W sobotę i niedzielę całkiem zamkną ul. Lisa-Kuli. Zmiany tras MPK

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 21 sierpnia 2020

Fot. Barbara Kędzierska

Ważne dla wszystkich kierowców i pasażerów MPK. Jednak nie obejdzie się bez całkowitego zamknięcia remontowanej od początku sierpnia ulicy Lisa-Kuli w Rzeszowie. O tym, że w sobotę i niedzielę (21 -22 sierpnia) ulica zostanie całkowicie wyłączona z ruchu na odcinku od placu Śreniawitów do ronda przy hotelu Forum poinformował w piątek rzecznik prezydenta Rzeszowa.

- W tym czasie układana będzie nawierzchnia i będą malowane oznakowania poziome - wyjaśnił Maciej Chłodnicki.

W trakcie prowadzenia robót przewidziano objazdy:

- jadąc od hotelu Rzeszów przez ulicę Mochnackiego, Langiewicza, Unii Lubelskiej lub Zofii Chrzanowskiej do Dąbrowskiego,

- jadąc od mostu Zamkowego przez Hetmańską do Dąbrowskiego i dalej przez Langiewicza i Mochnackiego na al. Cieplińskiego,

- jadąc od Dąbrowskiego przez Langiewicza i Mochnackiego lub przez Hetmańską w kierunku mostu Zamkowego.

- Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego od poniedziałku ruch na Lisa – Kuli będzie się odbywał normalnie - zapewnia Maciej Chłodnicki.

Objazdy zarówno w sobotę, 22 sierpnia (w godz. 6.00 – 24.00) jak i w niedzielę, 23 sierpnia (w godz. 6.00 – 20.00) dotyczyć będą również tras autobusów komunikacji miejskiej obsługiwanych przez MPK.

Autobusy będą kursować:

• W kierunku Dąbrowskiego: do przystanku Cieplińskiego park 02 bez zmian dalej Mochnackiego, Hoffmanowej, Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego park 02 i dalej bez zmian.

• W kierunku Hetmańskiej: do przystanku Cieplińskiego park 02 bez zmian dalej Mochnackiego, Hoffmanowej, Unii Lubelskiej, Hetmańska podzamcze 02 i dalej bez zmian.

• W kierunku Kilara: do przystanku Cieplińskiego park 02 bez zmian dalej Mochnackiego, Hoffmanowej, Unii Lubelskiej, Kilara 02 i dalej bez zmian.

• W kierunku powrotnym (Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, Hoffmanowej, Mochnackiego) autobusy wszystkich linii mają obowiązek zatrzymać się na przystanku Lisa – Kuli rondo 02 (zajęcie prawego pasa na Rondzie Pakosława, wjazd w zatokę możliwie najbliżej krawędzi peronu przystanku autobusowego) i dalej bez zmian.

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się kierowców do poleceń służb kierujących ruchem - apeluje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Przypomnijmy, że koszt inwestycji, za którą odpowiada firma Molter z Rudnej Małej wyniesie nieco ponad milion zł. W ramach przebudowy zaplanowano całkowitą wymianę nawierzchni ulicy na długości kilkuset metrów. Nowa nawierzchnia ma mieć trzy warstwy i będzie wzmocniona geosiatką. Oprócz tego prace dotyczą również krawężników oraz wymiany i regulacji studzienek oraz przebudowy odcinka kanalizacji w obrębie skrzyżowania z ul. Jagiellońską.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4