Zmiany rozkładów kilku linii od 1 września. Powrót szkolnych kursów MPK

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 31 sierpnia 2020

Fot. Paweł Bialic

Od 1 września Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w rozkładach jazdy kilku linii komunikacji miejskiej obsługiwanych przez autobusy MPK. Chodzi o linie nr 14, 17, 41 oraz 58. Na Zalesiu wraca z kolei linia osiedlowa nr 50.

W przypadku uruchomionej w maju br. linii nr 14, która kursuje m.in. przebudowaną oraz poszerzoną ul. Wieniawskiego nastąpi zwiększenie liczby kursów w dni powszednie z 18 do 23 oraz zmniejszenie liczby kursów sobotnich z 13 do 11 (liczba kursów niedzielnych – 10 pozostaje bez zmian). Trasa linii zostanie także wydłużona do ul. Kard. K. Wojtyły na osiedle Biała. Dotąd „czternastki” kończyły kursy na pętli przy ul. Łukasiewicza.

Na linii nr 17 nastąpi uruchomienie dodatkowego kursu o godz. 15:40 spod Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego (al. Piłsudskiego) do ul. Lwowskiej.

W przypadku linii nr 41 zaplanowano zwiększenie liczby kursów w dni powszednie z 6 do 9.

Z kolei na linii nr 58 wszystkie kursy wykonywane będą przez Hermanową pętlę.

W przypadku linii nr 50 (uruchomionej po raz pierwszy w kwietniu 2019 r.) nastąpi wznowienie kursowania po rocznej przerwie. Ta osiedlowa linia obsługiwana przez małe autobusy ma za zadanie pomóc w dojeździe uczniów do Szkoły Podstawowej nr 24, a jej rozkład jest dostosowany do godzin lekcyjnych. Autobusy będą kursować na trasie: Łukasiewicza pętla – Goździkowa – Sasanki – Zimowit – Krokusowa – Storczykowa – Wieniawskiego – Łukasiewicza pętla.

Ponadto, od 1 września wznowione zostaną wszystkie kursy oznaczone literą „s” (kursuje tylko w dni nauki szkolnej). To oznacza, że po kilku miesiącach przerwy wywołanej ograniczeniami związanymi z epidemią i nauczaniem zdalnym, będzie więcej kursów autobusów na liniach 0A, 0B, 12, 18, 19 i 34. Wróci też linia nr 21, która wykonuje tylko kursy oznaczone literą „s”.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4