Od 25 października Lufthansa wznawia loty z Jasionki do Monachium

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 16 października 2020

Fot. Materiały prasowe

Wracają loty z Rzeszowa do Monachium. Niemiecka Lufthansa wznowi je po okresie zawieszenia spowodowanego pandemią od 25 października.

W zimowym rozkładzie połączeń 2020-2021 Lufthansa Group przywróci dwa połączenia z polskich lotnisk. Od 25 października 2020 r. samoloty linii Lufthansa umożliwią pasażerom z Rzeszowa podróż do Monachium a także z Katowic do Frankfurtu.

- Oferując 170 cotygodniowych rejsów z siedmiu miast Lufthansa Group daje pasażerom z wielu regionów Polski dostęp do siatki dogodnych połączeń oferowanych w naszych portach przesiadkowych. Zapewniamy możliwość odbycia wygodnej i bezpiecznej międzynarodowej podróży dla wszystkich tych, dla których mobilność w obecnych czasach jest niezbędna do dalszego rozwoju ich firm – powiedział Frank Wagner, przedstawiciel Lufthansa Group w Polsce.

Przywrócenie połączenia między Rzeszowem a Monachium to restart dla przewoźnika na Podkarpaciu po odwołaniu zakazu wykonywania międzynarodowych rejsów pasażerskich w czerwcu 2020 r. W porcie lotniczym w Jasionce rejsy będą wykonywane według następującego rozkładu.

Od 25 października:

- LH1605 Rzeszów 13:30 – 15:00 Monachium (czwartek, piątek, niedziela)

- LH1604 Monachium 11:25 - 12:55 Rzeszów (czwartek, piątek, niedziela)

Po 29 października:

- LH1605 Rzeszów 13:30 – 15:00 Monachium (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty)

- LH1604 Monachium 11:25 - 12:55 Rzeszów (poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty)

Operatorem lotów jest Lufthansa Cityline. Obsługują je samoloty Bombardier CRJ-900. Ceny biletów zaczynają się od ok. 200 zł w jedną stronę.

- Wiadomość o wznowieniu bezpośrednich lotów na trasie Rzeszów-Monachium z pewnością ucieszy pasażerów naszego lotniska, zwłaszcza tych, którzy podróżują w celach biznesowych. Połączenie ze stolicą Bawarii ma istotne znaczenie dla rozwoju gospodarki naszego regionu, zarówno dla zagranicznych inwestorów, jak i polskich przedsiębiorców działających na międzynarodowych rynkach – komentuje Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Więcej połączeń z pozostałych polskich lotnisk (Gdańska, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Warszawy).

Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines oraz Brussels Airlines gruntownie zmieniły struktury taryf biletowych obowiązujących do końca grudnia tego roku. Już od teraz nowe rezerwacje na wszystkie rejsy mogą zostać wielokrotnie zmienione bez dodatkowych opłat – co dotyczy także najniższych taryf za przelot bez nadanego bagażu.

Wprowadzono także kompleksowe zasady dotyczące higieny zarówno na pokładach samolotów, jak i na ziemi. Lufthansa Group współpracuje w tym zakresie z Agencją Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz władzami poszczególnych krajów, dążąc do harmonizacji standardów bezpieczeństwa w transporcie lotniczym podczas pandemii.

Pasażerom podróżującym do i z Niemiec Lufthansa wraz z partnerami oferuje możliwość przejścia szybkiego testu reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) na obecność koronawirusa na lotniskach we Frankfurcie, Monachium oraz Hamburgu, by mogli podjąć decyzję o kontynuowaniu podróży lub pozostaniu w Niemczech w celu uniknięcia kwarantanny. Rejestracji należy dokonać przed przybyciem na stronie internetowej lufthansa.com. Laboratoria testowe prowadzone są przez firmy partnerskie – Centogene na lotniskach we Frankfurcie i Hamburgu oraz Medicare w Monachium.

Od 1 września 2020 r. obowiązek zakrywania ust i nosa podczas rejsu liniami należącymi do Lufthansa Group nie dotyczy tylko tych pasażerów, którzy poświadczą przeciwskazania medyczne do noszenia maseczki na specjalnym formularzu dostarczonym przez przewoźnika. Ponadto podróżni chcący podróżować bez zakrywania nosa i ust muszą otrzymać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa nie krócej niż na 48 godzin przed planowanym rozpoczęciem podróży. Jak zaznacza przewoźnik, wprowadzone zasady mają zapewnić współpasażerom maksymalne bezpieczeństwo.

- Ryzyko zarażenia na pokładzie samolotu jest generalnie bardzo niskie. Kabiny samolotów wyposażone są w systemy filtrujące, służące do oczyszczania powietrza z kurzu, bakterii oraz wirusów - przekonują przedstawiciele przewoźnika. - Planując podróż pasażerowie powinni wziąć pod uwagę przepisy dotyczące zasad wjazdu oraz kwarantanny w miejscu docelowym.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4