Kolejne gazowe Autosany już w Rzeszowie. Jeszcze w kwietniu będzie ich 60

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 8 kwietnia 2021

Fot. Autosan

Firma Autosan z Sanoka dostarczyła kolejnych siedem autobusów gazowych dla rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Zakup nowoczesnych, ekologicznych pojazdów został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Siedem gazowych, 12-metrowych autobusów wyprodukowanych w fabryce Autosan jest już w Rzeszowie. Dotarły jeszcze przed świętami.

- Obecnie trwa ich odbiór. Kolejne siedem „gazowców” do Rzeszowa dotrze 19 kwietnia. Ostatnia partia ekologicznych pojazdów – sześć sztuk – przyjedzie 26 kwietnia. I wtedy zakończy się proces dostawy ostatniej partii gazowych autobusów z Sanoka, które miasto Rzeszów kupiło w ramach jednego przetargu - przekazuje Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Umowa pomiędzy Rzeszowem a fabryką Autosan została podpisana w listopadzie 2019 roku. Dotyczyła dostawy, w trzech partiach po 20 sztuk, 60 autobusów SanCity 12LF napędzanych gazem CNG. Wartość inwestycji to 81 mln zł. Zakup pojazdów został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020.

Dostawa ostatniej dwudziestki pojazdów odbywa się z opóźnieniem na prośbę sanockiej fabryki. Pierwszą transzę 20 wozów producent dostarczył za zgodą miasta przed czasem, kolejne gotowe autobusy czekały w Sanoku na dostawę do odbiorcy w terminie wyznaczonym umową.

Tabor, z którego obecnie korzysta Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie liczy 221 autobusów, z czego 102 to pojazdy napędzane gazem. - Pod koniec kwietnia, kiedy w Rzeszowie będzie już w całości ostatnia partia 20 pojazdów z Autosanu, liczba autobusów napędzanych gazem będzie wynosić 122 sztuki, czyli ponad połowę całego taboru - dodaje Gernand.

Po dostawie nowych wozów w taborze liniowym MPK będzie 94 autobusy wyprodukowane w Sanoku.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4