Rozpoczął się 05. FNT. Do soboty będziemy raczyć się intensywnie teatrem

KATEGORIA: FOTORELACJE / 20 listopada 2018

"05. Festiwal Nowego Teatru uważam za otwarty!" - tymi słowami Jan Nowara - dyrektor Teatru W. Siemaszkowej w Rzeszowie oficjalnie otworzył kolejną edycję tego rzeszowskiego festiwalu. Do soboty będziemy intensywnie raczyć się teatrem.

Poniedziałkowy wieczór (19 listopada) w Teatrze Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie był wyjątkowy, bo rozpoczęła się 05. edycja Festiwalu Nowego Teatru, odbywającego się w ramach 57. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych. Na początek widzowie zobaczyli wernisaż wystawy plakatu Elham Hemmat - irańskiej artystki, laureatki pierwszej nagrody 16. Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego, który odbył się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu TRANS/MISJE. Wystawę będzie można oglądać przez cały czas trwania FNT.

Kulminacyjnym punktem wieczoru był spektakl/koncert "Beniowski. Ballada bez bohatera", oparty na poemacie Juliusza Słowackiego. Sztukę wyreżyserowała Małgorzata Warsicka, a przedstawili ją aktorzy Teatru Nowego z Poznania. Po spektaklu odbyło się spotkanie twórców z publicznością moderowane przez Tomasza Domagałę - krytyka teatralnego, blogera, autora audycji w Polskim Radiu 24.

Pierwszy festiwalowy wieczór zakończył się również w atmosferze dźwięków muzyki, koncertem Michała Szuby zatytułowanym MIGUEL MOON "Spacer z księżycem" w teatralnej Parole Art Bistro.

Fotorelację z wieczoru otwarcia FNT przygotował dla Państwa Paweł Bialic.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4