Wrócą loty z Jasionki do Frankfurtu. „To dobra wiadomość dla biznesu”

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 5 lipca 2021

Fot. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Już od 26 lipca Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka wznowi połączenia lotnicze realizowane przez niemieckiego przewoźnika Lufthansę do Frankfurtu nad Menem. Loty na trasie Rzeszów-Frankfurt mają odbywać się sześć razy w tygodniu. Port Lotniczy we Frankfurcie jest największym lotniskiem w Niemczech i najważniejszym centrum przesiadkowym obsługiwanym przez Lufthansę. O nowym połączeniu poinformowano w poniedziałek (5 lipca) w Jasionce.

- Frankfurt to ogromne centrum przesiadkowe, które łączy wiele państw europejskich, ale i również specjalizujące się w połączniach transatlantyckich. Połączenie z tym dużym europejskim portem lotniczym ma dla nas ogromne znaczenie pod kątem dalszego rozwoju i walki z kryzysem związanym z pandemią koronawirusa - zaznacza Adam Hamryszczak.

Fot. Paweł Bialic

Loty z Rzeszowa do Frankfurtu mają być realizowane w poniedziałek, wtorek, czwartek o godzinie 7.15 oraz w poniedziałek, czwartek i sobotę o godzinie 11.30. Z kolei loty z Frankfurtu do Rzeszowa mają się odbywać poniedziałek, środę i niedzielę o godzinie 17.55 oraz poniedziałek, czwartek i sobotę o godzinie 9.15. Loty będą realizowane samolotami Embraer 190 mogącym pomieścić 100 pasażerów oraz Bombardier CRJ900 o pojemności 79 pasażerów.

Połączenie lotnicze z Frankfurtem to bardzo dobra wiadomość szczególnie dla klientów biznesowych zarówno tych z Podkarpacia jak i z zagranicy. Ich znaczenie podkreślała Małgorzata Kucharska, prezes Podkarpackiego Klubu Biznesu.

- To połączenie pozwoli odświeżyć wiele kontaktów biznesowych, loty uruchomione przez Lufthansę to nie tylko te do Frankfurtu, ale także do Ameryki Północnej czy Azji - twierdzi Małgorzata Kucharska.

Fot. Paweł Bialic

Loty do Frankfurtu wrócą do siatki połączeń realizowanych na lotnisku w Jasionce po kilku latach. Wcześniej były realizowane w latach 2009-2015. Później z podrzeszowskiego lotniska Lufthansa wykonywała loty do Monachium. Te zostały wstrzymane w 2020 roku w związku z pandemią koronawirusa i już nie wrócą.

Dla pasażerów biznesowych na lotnisku w Jasionce uruchomiono również specjalny salonik VIP. Dwupokojowe pomieszczenie ma zapewnić klientom VIP wysoki standard obsługi, w tym eleganckie i komfortowe pokoje z nutką podkarpackiego klimatu, asystę przeszkolonego personelu, przejazd limuzyną z i do samolotu czy oczywiście zimne przekąski, zimne i ciepłe napoje oraz alkohol.

Wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch również podkreślał znaczenie połączenia lotniczego do Frankfurtu dla podkarpackiego biznesu, ale także dla wszystkich mieszkańców regionu. Dzięki lotom do Frankfurtu, z którego można później polecieć w zasadzie do każdego zakątka świata, lotnisko w Jasionce zdaniem wicemarszałka Pilcha, ma stać się oknem na świat dla mieszkańców Podkarpacia.

Kolejne nowe połączenia lotnicze to także szansa na poprawę sytuacji finansowej lotniska w Jasionce. W tym kontekście Piotr Pilch przypomniał również o niedawnej inicjatywie marszałka Władysława Ortyla podczas Europejskiego Komitetu Regionów dotyczącej pomocy finansowej dla lotnisk o charakterze regionalnym.

Fot. Paweł Bialic

- Straty lotnisk regionalnych są ogromne i wymagają one wsparcia przez fundusze europejskie. To podkreślał marszałek Władysław Ortyl na Europejskim Komitecie Regionów. Cieszymy się, że ta propozycja spotkała się z entuzjazmem, liczymy na to że również lotnisko w Jasionce skorzysta z tej pomocy finansowej - stwierdził wicemarszałek Piotr Pilch.

Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4