Od września nowa linia nr 60 połączy ul. Bł. Karoliny i Staroniwską. Pilotażowo

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 30 sierpnia 2021

Fot. Karol Woliński

Od 1 września pilotażowo zostanie uruchomiona nowa linia komunikacji miejskiej. Linia oznaczona numerem 60 będzie kursować w zachodniej części Rzeszowa na trasie ul. Bł. Karoliny – ul. Staroniwska. Po drodze autobusy wjadą na teren gminy Boguchwała do Kielanówki. Jak słyszymy w ratuszu, uruchomienie takiej linii to odpowiedź na prośby mieszkańców.

Linia nr 60 łącząca osiedla Kotuli i Staroniwa ma kursować tylko w dni powszednie szkolne. Przewidziano osiem kursów, co ok. godzinę, pierwszy o godz. 7.00, ostatni o godz. 15.20. Przystanek początkowy zaplanowano na pętli przy ul. Błogosławionej Karoliny, skąd „sześćdziesiątka” pojedzie ulicami: Odrzykońską, Iwonicką, Baligrodzką, Pańską, Słoneczny Stok, przejedzie przez teren wspomnianej Kielanówki (trzy przystanki) i zakończy trasę na ul. Staroniwskiej. Szczegóły na stronie ZTM.

Skąd pomysł na nową linię na takiej właśnie trasie?

- O tego typu połączenie z wnioskami występowali mieszkańcy, a w ich imieniu także Spółdzielnia Mieszkaniowa „Projektant” - odpowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. - Spełniamy te prośby, będziemy teraz obserwowali czy linia się przyjęła i czy rzeczywiście istnieje zapotrzebowanie na takie połączenie czy też nie.

To nie jedyna zmiana planowana od 1 września. Zmianie ulegnie też rozkład jazdy linii nr 54, który teraz będzie uwzględniał wszystkie przystanki na całej trasie przejazdu. Konkretnie chodzi o przystanki w zarządzie gminy Głogów Małopolski, na których autobusy obsługiwane przez MPK nie zatrzymywały się od marca 2020 r. Co się zmieniło?

- Porozumieliśmy się z gminą Głogów Małopolski, która wyraziła zgodę na zatrzymywanie się na przystankach. Porozumienie zostało zawarte pisemnie. Nowa polityka nowego prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka polega na stawianiu na współpracę z sąsiednimi gminami - wyjaśnia Artur Gernand.

Ponadto ZTM nie przywróci od września kursowania autobusów na liniach nr 21 (w zamian dodano kursy linii 12) i 50. Z kolei na tych liniach gdzie obowiązywały rozkłady wakacyjne (np. 0A, 0B, 13, 17, 18, 19 i 34) zostaną przywrócone rozkłady dla dni powszednich szkolnych.

Rafk

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4