Tak wyglądały 85 urodziny Osieckiej. Dagny zabłysła premierowo! FOTO/FILM

KATEGORIA: KULTURA / 13 października 2021

Dagny Mikoś podczas premierowego koncertu DAGNY/OSIECKA.
Fot. Paweł Bialic

Z całą pewnością to był wyjątkowy i pamiętny wieczór dla utalentowanej „osieckowej” drużyny na czele z Dagny Mikoś - aktorką i wokalistką, znaną Wam ze sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W sobotę 9 października w Sali Kongresowej G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa, odbył się koncert promujący debiutancką płytę Dagny/Osiecka. Wydarzenie miało miejsce w 85 rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej, której znane i mniej znane utwory, w nowych, świetnych aranżacjach wyśpiewała (licznie zgromadzonej w Sali Kongresowej podkarpackiej publiczności) rzeszowska artystka.

Pamiętacie naszą rozmowę z Dagny Mikoś aktorką Teatru W. Siemaszkowej w Rzeszowie, w lutym tego roku, dotyczącą jej muzycznego debiutu? Przypominamy Wam, że Dagny jest nie tylko utalentowaną aktorką ale także wokalistką. I właśnie w tej roli postanowiła się profesjonalnie zrealizować, sięgając wysokiej półki, bo po twórczość Agnieszki Osieckiej. Jednak, żeby spełnić swoje muzyczne marzenie, którym żyła od dłuższego czasu, Dagny potrzebowała nie tylko własnej determinacji ale i Waszego wsparcia.

Dlatego za pośrednictwem serwisu wspieram.to zwróciła się bezpośrednio do swoich fanów o sfinansowanie jej muzycznego projektu, czyli możliwości nagrania debiutanckiej płyty Dagny/Osiecka. Zbiórka funduszy przebiegła imponująco, co zaskoczyło bardzo pozytywnie samą artystkę. I w ten oto sposób Dagny Mikoś mogła rozpocząć nagrania do swojej wymarzonej debiutanckiej płyty.

Płyta ukaże się na początku grudnia 2021 r.

Debiutancki album Dagny Mikoś zawiera 9 utworów z tekstami Agnieszki Osieckiej - tych bardzo i mniej znanych. Przeboje przez lata wykonywane przez znanych artystów sceny polskiej z pewnością zaskoczą Was w wydaniu Dagny Mikoś, bo są zrealizowane w nowych i bardzo interesujących aranżacjach. Możemy zdradzić, że jeden z najsłynniejszych utwór poetki nie znajdzie się na tej płycie, zostanie zaprezentowany jako osobny singiel.

Płyta DAGNY/OSIECKA w powszechnej sprzedaży ukaże się na początku grudnia 2021 r. Koncert promujący płytę okazał się sukcesem młodej rzeszowskiej artystki. Można zatem sądzić, że wydana w grudniu płyta tylko potwierdzi ten sukces.

A my pozostajemy jeszcze w klimacie tego magicznego sobotniego wieczoru z twórczością Osieckiej. Posłuchajcie fragmentów paru utworów w wykonaniu Dagny Mikoś oraz jej muzycznych przyjaciół. Poniżej prezentujemy Wam fotorelacje oraz reportaż filmowy autorstwa Pawła Bialica.

Red.

Foto/Film: Paweł Bialic

Szczegółowe informacje o koncercie

Produkcja, pomysł, główny wokal: Dagny Mikoś

Kierownictwo muzyczne, aranżacje, piano: Mikołaj Babula

Bas, moog: Marcin Chatys

Perkusja: Bartek Bąk

Przygotowanie wokalne: Dominika Kindrat Vocal Studio

Chórki: Dominika Kindrat, Gaba Janusz, Mateusz Mikoś

Reżyseria dźwięku: Adrian Kasprzyk

Reżyseria światła: Valentin Pasichniuk

Kostiumy: Monika Gładyś

Materiały graficzne: Justyna Wiśniowska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4