Na ważnym skrzyżowaniu w Trzebownisku powstanie rondo. Znamy wykonawcę

KATEGORIA: INWESTYCJE / 12 sierpnia 2022

Fot. Google Maps

Zarząd Dróg Powiatowych wyłonił wykonawcę inwestycji dotyczącej budowy ronda na skrzyżowaniu w Trzebownisku, tuż za mostem nad Wisłokiem.

Rondo ma powstać na skrzyżowaniu drogi powiatowej Nr 1382R Rzeszów - Trzebownisko - Łukawiec - Czarna z drogą powiatową Nr 1383R Trzebownisko - Łąka – Łukawiec. Przetarg na realizację tej inwestycji ogłoszono w lipcu. W budżecie Zarząd Drog Powiatowych w Rzeszowie zarezerwował około 1 mln zł.

Do postępowania zgłosiła się jedna firma – Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa, które wyceniło inwestycję na 1,4 mln zł, czyli o 400 tys. zł więcej niż planowany przez Zarząd Dróg budżet. Nakłady na budowę ronda zostały jednak zwiększone do poziomu kwoty z oferty i przetarg został rozstrzygnięty.

W ramach inwestycji na skrzyżowaniu zostanie wybudowane rondo o wymiarach 16x28 m. Szerokość jezdni wyniesie 5 metrów, na zewnątrz wysepki zaplanowano 3-metrową opaskę najazdową. Prace budowlane obejmą również przebudowę dróg dojazdowych, wykonanie obustronnych chodników oraz przejść dla pieszych. Będzie również konieczność modernizacji infrastruktury technicznej – chodzi o odwodnienie i zabezpieczanie przechodzącej pod skrzyżowaniem rury gazowej.

Na zbudowanie ronda na skrzyżowaniu wykonawca ma 105 dni od podpisania umowy, co oznacza, że rondo będzie gotowe jeszcze w tym roku.

Wokul

Fot. Google Maps

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4