Wystawa, spacer i jam session. Zapraszają RIK i Rzeszowskie Piwnice

KATEGORIA: KULTURA / 19 września 2022

Fot. Paweł Bialic

Estrada Rzeszowska zaprasza na wydarzenia, które odbywają się w tym tygodniu w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury i w Rzeszowskich Piwnicach:

- Myśli zmieszane - wernisaż wystawy, poniedziałek 19 września, godz. 16:00, Rzeszowski Inkubator Kultury;

- Spacer rzeszowskimi śladami Ignacego Łukasiewicza na tle zabudowy miasta z poł. XIX w., wtorek 20 września, godz. 17:00, Skwer Kultury nad Rzeszowskimi Piwnicami w Rynku;

- Jam session vol.2, środa 21 września, godz. 18:00, Rzeszowskie Piwnice.

Fot. Materiały prasowe

Myśli zmieszane - wernisaż wystawy

W Rzeszowskim Inkubatorze Kultury odbędzie się wernisaż nowej wystawy „Myśli zmieszane”.

Anita Biela, autorka wystawionych obrazów pochodzi z Rzeszowa, gdzie ukończyła II LO. Obecnie studiuje projektowanie graficzne w Łodzi na Akademii Sztuk Pięknych. Tą wystawą chciała pokazać jak wygląda twórczość powstająca na pierwszym roku w Akademii. Anita oprócz sztuk plastycznych interesuje się teatrem muzycznym, wegetariańską kuchnią i budżetowym podróżowaniem.

„Myśli zmieszane” jest drogą artystki w szukaniu swojego miejsca wśród chaosu zupełnie nowego, dorosłego życia. A jednocześnie jest dla niej pierwszymi krokami w życiu artystycznym. Chce ona podzielić się swoimi myślami zebranymi w losowy i chaotyczny sposób, tak jak zwykle one pojawiają się w głowie.

Wydarzenie odbędzie się 19 września o godz. 16:00 w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury.

Fot. Materiały prasowe

Spacer rzeszowskimi śladami Ignacego Łukasiewicza na tle zabudowy miasta z poł. XIX w.

Rok 2022 to Rok Ignacego Łukasiewicza, stąd temat najnowszego spaceru w cyklu „Oko na miasto”.

W trakcie spaceru planowana jest gawęda o życiu, dokonaniach i znaczenia dla rozwoju XIX-wiecznego przemysłu naftowego w Galicji. Przy tej okazji będzie okazja wspomnieć o Rzeszowie z poł. XIX w. z jego zabytkami. Będzie mowa o zabudowie mieszkaniowej, obiektach publicznych, koszarach wojskowych i jeżeli wystarczy czasu, to także podczas pieszej wędrówki po mieście pokażemy zabytki kolejowe, tworzącego się w tym czasie węzła kolejowego w Rzeszowie.

Spacer będzie tłumaczony na język ukraiński.

START: Skwer Kultury nad Rzeszowskimi Piwnicami w Rynku 20 września, godz. 17:00.

Fot. Materiały prasowe

Jam session vol.2

- Tym razem na jam session zagramy rockowe przeboje z lat 70-tych! - zapowiadają organizatorzy.

Podkarpacie ma wielu znakomitych muzyków bluesowych, którzy do tej pory inspirują się twórczością urodzonego w Zgłobniu pod Rzeszowem Tadeusza Nalepy. Ponadto, jako region graniczny, Podkarpacie czerpie z twórczości artystów krajów ościennych. Jam session zakłada spotkanie doświadczonych muzyków i wokalistów z Polski i Ukrainy z młodzieżą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z muzyką.

Jam będzie swoistym muzycznym dialogiem między kulturami Ukrainy i Polski, a tym samym otwartą przestrzenią do wymiany artystycznych doświadczeń jakiej do tej pory w mieście nie było. Uczestnicy biorący udział w jam session zapewniają sobie instrumenty oraz inne potrzebne wyposażenie we własnym zakresie.

Wydarzenie odbędzie się w Rzeszowskich Piwnicach 21 września o godz. 18:00.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4