Świąteczne miasteczko na Rynku od 2 grudnia. A co z imprezą sylwestrową?

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 13 listopada 2023

Fot. Paweł Bialic/CzytajRzeszów.pl

Już 2 grudnia na rzeszowskim Rynku stanie świąteczne miasteczko bożonarodzeniowe. Dzień później prezenty dzieciom ma wręczać Św. Mikołaj. Wiadomo również, że w tym roku znów nie będzie miejskiego sylwestra. Na rynku ma być tylko impreza z DJ-em.

Świąteczne miasteczko od 2 grudnia

Okres bożonarodzeniowy w Rzeszowie, to nie tylko świąteczne oświetlenie ulic (choć w tym roku będzie skromniejsze), ale także świąteczne miasteczko, które tradycyjnie stanie na rzeszowskim Rynku. W tym roku jego inaugurację zaplanowano na sobotę 2 grudnia.

- W sobotę 2 grudnia chcemy uroczyście zainaugurować świąteczne miasteczko. Wtedy również po raz pierwszy rozbłyśnie choinka na Rynku. Dzień później na Rynku pojawi się Św. Mikołaj, który będzie wręczał dzieciom prezenty - mówi rzecznik prezydenta Marzena Kłeczek-Krawiec.

W ramach miasteczka zorganizowany zostanie jarmark bożonarodzeniowy, do tego przewidziano wydarzenia kulturalne i artystyczne dla dzieci i dorosłych, takie jak warsztaty, koncerty, pokazy, degustacje związane z tradycją i zwyczajami świąt Bożego Narodzenia.

Miasto za organizację świątecznego miasteczka zapłaci ponad 300 tys. zł. Już wybrano firmę, która będzie odpowiadać za całe przedsięwzięcie. Trwa również poszukiwanie wystawców, którzy będą sprzedawać swoje produkty na jarmarku. Zgłoszenia w tej sprawie można kierować do Estrady Rzeszowskiej do środy 15 listopada (do godz. 9.00). Szczegóły, w tym formularz, regulamin i kontakt dla zainteresowanych TUTAJ.

- W miniony piątek mieliśmy już 15 zgłoszeń - mówi rzeczniczka prezydenta Rzeszowa.

Znów skromny sylwester

Co ciekawe, w zapytaniu ofertowym dotyczącym wyboru firmy, która ma odpowiadać za świąteczne miasteczko, znalazł się zapis dotyczący organizacji imprezy sylwestrowej. Przypomnijmy, że w zeszłym roku władze miasta zrezygnowały z organizacji dużego wydarzenia na Rynku, okraszonego koncertem jakiejś gwiazdy, tak jak to miało miejsce w czasie przed pandemią COVID-19. Tłumaczono to cięciami budżetowymi. Wtedy na Rynku odbyła się jedynie impreza przy rytmach puszczanych przez DJ-a. Jak słyszymy w ratuszu, teraz będzie podobnie.

- W tym roku również nie będzie koncertu sylwestrowego. Planujemy imprezę z DJ-em. Decyzja ta jest podyktowana oszczędnościami - mówi Marzena Kłeczek-Krawiec.

Wiadomo również, że coroczna Wigilia miejska na Rynku ma odbyć się w czwartek, 21 grudnia.

Karol Woliński

Fot. Paweł Bialic/CzytajRzeszów.pl

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4