Anna Wielgosz z Resovii bez medalu na ME. Ale jest minimum olimpijskie

KATEGORIA: SPORT / 13 czerwca 2024

Anna Wielgosz, lekkoatletka CWKS Resovii Rzeszów zajęła 6 miejsce w finale biegu na 800 metrów podczas Mistrzostw Europy w Rzymie. Naszej biegaczce do medalu zabrakło niewiele, ale pocieszeniem może być fakt, że podczas turnieju udało jej się wypełnić minimum olimpijskie, co oznacza, że pojedzie na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Anna Wielgosz, która na co dzień trenuje w CWKS Resovii Rzeszów, dwa lata temu podczas Mistrzostw Europy w Monachium wywalczyła brązowy medal w biegu na 800 metrów. Dlatego podczas kolejnego mistrzowskiego turnieju, który odbywa się w Rzymie znów był apetyt na wywalczenie miejsca na podium.

Początek mistrzostw dla Anny Wielgosz poszedł zgodnie z planem, bo we wtorek awansowała do finałowego biegu. Półfinał udało jej się pobiec w czasie 1.59.07, tym samym bijąc swój rekord życiowy.

Faworytką środowego finału była Brytyjka Kelly Hodgkinson. Zawodniczka CWKS Resovii od samego początku finałowego biegu zajęła pozycję tuż za nią i przez długi czas utrzymywała się na drugim miejscu. Niestety do zdobycia medalu zabrakło jej sił, bo rywalki na ostatniej prostej zaczęły ją wyprzedzać i finalnie skończyło się na 6 lokacie z czasem 1.59.99. Zgodnie z przewidywaniami wygrała Kelly Hodginson z czasem 1.58.65, przed Gabrielą Gajanovą ze Słowacji (1.58.79) i Francuzką Anais Bourgoin (1.59.30).

- Jest mi przykro. Liczyłam przynajmniej na brąz, tym bardziej, że wczoraj czułam się rewelacyjnie. Zabrakło mi po prostu sił. Życiowy bieg wczoraj kosztował mnie więcej niż myślałam - mówiła Anna Wielgosz tuż po finałowym biegu w rozmowie z TVP Sport.

Zawodniczce CWKS Resovii Rzeszów na pocieszenie zostaje fakt, że dzięki świetnemu biegowi w półfinale Mistrzostw Europy w Rzymie, udało jej się wywalczyć minimum olimpijskie. To oczywiście oznacza, że Anna Wielgosz pojedzie na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które rozpoczną się pod koniec lipca.