Lato w Rzeszowie obfituje międzynarodową kulturą. Sami zobaczcie...

KATEGORIA: KULTURA / 20 sierpnia 2018

Niedawno zakończył się w Rzeszowie festiwal filmowy „W samo południe. Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa”, a już w najbliższą sobotę rozpocznie się kolejny – Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE. Tym razem także będzie międzynarodowo, bo zawitają do nas twórcy sztuk wszelkich, ze sztuką teatru na czele. Będą to teatry ze: Słowacji, Czech, Węgier, Ukrainy, Litwy no i oczywiście Polski, którą reprezentować będzie Rzeszów.

O tym co ciekawego czeka na Państwa w Rzeszowie w dniach od 25 do 31 sierpnia rozmawialiśmy z dyrektorem Teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Janem Nowarą, który jednocześnie jest pomysłodawcą i organizatorem tegorocznej edycji festiwalu TRANS/MISJE. TUTAJ mogą Państwo posłuchać rozmowy i zapoznać się ze szczegółowym programem wydarzenia.

Festiwal ten, poza twórcami, wsparło także wiele instytucji, na terenie których np.: odbywać się będą spektakle, wydarzenia towarzyszące, czy też mieścić się będzie Klub Festiwalowy. Gospodarze tych miejsc zwrócili się do Państwa z osobistym zaproszeniem na TRANS/MISJE.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4