W czwartek dzień otwarty online w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym

KATEGORIA: EDUKACJA / 13 maja 2020

Fot. ALO

Rusza nabór do szkół ponadpodstawowych, a wraz z nim rzeszowskie szkoły prezentują swoją ofertę dydaktyczną na nowy rok szkolny. W tym roku szkolnym sytuacja jest szczególna, gdyż cała edukacja przeniosła się do sieci. I to właśnie w sieci ósmoklasiści mogą się spotkać online z uczniami i nauczycielami ze swoich wymarzonych szkół.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie otworzy swoje „onlinowe” drzwi 14 maja 2020 r. (czwartek) o godzinie 12.00 relacją live i wirtualnym spacerem po szkole.

- W programie między innymi opinie uczniów o profilach nauczania w ALO, czyli: technologiach internetowych, sztuce i projektowaniu, zdrowiu i farmacji. W krótkich filmikach nauczyciele ALO zaprezentują oryginalne podejście do nauczania, na przykład matematyk poprowadzi wykład, mówiąc wierszem, a biolog - niczym gwiazda YouTube’a - zaprezentuje ciekawe eksperymenty naukowe. Gościem specjalnym będzie Chrystian Kucharski, beatboxer. Podczas Dnia Otwartego odbędzie się pokaz premierowy katalogu IX pokazu mody pod hasłem Nasza Generacja - zapowiada Renata Łunarska, dyrektor ALO w Rzeszowie.

Cały program uczniowie i rodzice będą mogli obserwować i na bieżąco w nim uczestniczyć na facebooku szkoły https://www.facebook.com/ALO.rzeszow/.

Absolutną nowością będą wirtualne pokoje na platformie Blackboard, gdzie ósmoklasiści będą mogli online spotkać się na żywo z uczniami ALO i porozmawiać o szkole.

Red.

Fot. ALO

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4