Akcelerator Technologiczny ConceptLab oficjalnie otwarty. Wesprze startupy

KATEGORIA: GOSPODARKA / 21 maja 2020

Fot. Materiały prasowe

Akcelerator Technologiczny ConceptLab to projekt, który ma stanowić wsparcie dla rozwoju startup’ów technologicznych od założeń projektowych, przez wykonanie prototypu do rozpoczęcia sprzedaży swojego produktu. Akcelerator, który właśnie oficjalnie otwarto w Rzeszowie został założony i jest prowadzony społecznie przez Stowarzyszenie Rozwoju Nauki i Techniki.

Jednym z założycieli Akceleratora Technologicznego ConceptLab jest Maciej Masłowski, informatyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz były poseł z ramienia ugrupowania Kukiz’15. Według byłego podkarpackiego parlamentarzysty tego typu inicjatywa może być szansą na wsparcie działalności innowacyjnych projektów, które do tej pory nie miały możliwości rozwinięcia skrzydeł.

- Idea społecznego akceleratora została stworzona po to, aby każda osoba z pomysłem na innowacyjne rozwiązanie, mogła podjąć działania służące jego realizacji niezależnie od dysponowania środkami finansowymi - twierdzi Maciej Masłowski.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Za wsparcie technologiczne Conceptlab będzie odpowiedzialny Dominik Kozik, przedsiębiorca, konstruktor maszyn, a za wsparcie prawne Wojciech Kuca. Akcelerator dysponuje wsparciem szerokiej grupy ekspertów i inżynierów różnych branż, marketingowców oraz tzw. „aniołów biznesu”.

W największym stopniu akcelerator będzie się koncentrował na wspieraniu projektów typu „hardware-device”, czyli rozwiązań konstrukcyjno-narzędziowych, których efektem jest powstanie fizycznych urządzeń. Na wsparcie akceleratora będą mogły liczyć także projekty informatyczne oraz wszystkie inne, które posiadają znamiona szeroko zdefiniowanej innowacyjności.

Fot. Materiały prasowe

Akcelerowanym projektom ConceptLab oferuje przede wszystkim dostęp do ekspertów z różnych dziedzin nauki i techniki, a także wsparcie w pozyskiwaniu środków na realizację przedsięwzięć. W celu jak najlepszego rozwoju rozwiązań, akcelerator już wkrótce oficjalnie otworzy własną prototypownię. Proces wsparcia jest podzielony na określone etapy.

- Chcemy wprowadzić jasne zasady poprzez określenie tego ile będą trwał konkretne etapy wsparcia. Mamy przygotowany program akceleracji składający się z 4 etapów. Pierwszy to określenie założeń, następnie dochodzi do tego analiza biznesowa, później budowa prototypu i na koniec wdrożenie rozwiązania na rynek - twierdzi Dominik Kozik z Conceptlab.

ConceptLab ma już za sobą pierwszy zrealizowany projekt w ramach akceleracji technologicznej o nazwie Magnetiqa, którego pomysłodawcą jest Hubert Mrozek. Jest to startup rozwijający technologię elektrostymulacji roślin i nasion. Urządzenie to ma być instalowane w szklarniach, gdzie będzie skracać czas wegetacji o 25 proc. i ograniczać zużycie wody oraz pestycydów.

Prezentacja Akceleratora Technologicznego ConceptLab jest dostępna TUTAJ.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące Akceleratora Technologicznego ConceptLab można znaleźć na stronie internetowej akceleratortechnologiczny.org .

Wokul

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4