30. rocznica odrodzenia samorządu terytorialnego. Będzie msza św. online

KATEGORIA: POLITYKA / 27 maja 2020

Fot. Serwis Samorządu Województwa Podkarpackiego

Tegoroczne święto wszystkich samorządowców z Podkarpacia przenosi się do Internetu. Z tej okazji marszałek Władysław Ortyl wraz z zarządem województwa oraz Podkarpackim Stowarzyszeniem Samorządów Terytorialnych zaprasza na okolicznościową mszę św. online.

Msza święta z okazji 30-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce w intencji podkarpackich samorządowców odprawiona będzie w środę 27 maja o godz. 16.00. Transmisja online, na Facebooku, przeprowadzi Parafia Fara Rzeszów oraz profil Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Z okazji 30. rocznicy odrodzenia polskiej samorządności także Rzeszów uczci pierwsze wolne wybory samorządowe z 1990 r. Ratusz – siedziba władz miejskich do końca tygodnia w godzinach wieczornych będzie podświetlany w kolorach biało-czerwonych a na budynkach użyteczności publicznej zawisną flagi narodowe. Władze miasta zachęcają również mieszkańców do wywieszania flag czy umieszczania na balkonach biało-czerwonych chorągiewek.

***

W środę przypada trzydziesta rocznica pierwszych w pełni wolnych wyborów w powojennej Polsce – wyborów do odrodzonego samorządu terytorialnego. Wybory wygrały Komitety Obywatelskie „Solidarność” uzyskując 53 proc. głosów. W wyborach z 27 maja 1990 roku wzięło udział 42 proc. uprawnionych do głosowania.

Red.

Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4