To już pewne! Żużel ruszy na początku sierpnia

KATEGORIA: SPORT / 30 maja 2020


Fot. Paweł Bialic

Pod koniec tygodnia na kolejnej już wideokonferencji włodarze II-ligowych klubów żużlowych ustalili konkretny termin startu ligi. Rozgrywki ruszą 8 sierpnia.

Było to już kolejne spotkanie w formie wideokonferencji. Wszystkie kluby, mimo problemów jakie zostały spowodowane pandemią, zadeklarowały udział w lidze. Kibice RTŻ Rzeszów mogą zatem już planować sobie sierpniowy kalendarz na emocje związane z czarnym sportem.

W II lidze będzie startować 6 zespołów. Rozgrywki mają składać się tylko z rudny zasadniczej (system rywalizacji każdy z każdym, u siebie i na wyjeździe).

Według naszych informacji jest brany także pod uwagę dwumecz o awans do 1 ligi. Takie spotkanie może zostać rozegrane pomiędzy pierwszą i drugą drużyną po rundzie zasadniczej. Nie jest to jednak jeszcze przesądzone.

Według informacji żużlowej centrali, trwa teraz także poszukiwanie telewizji, która będzie chciała pokazać rozgrywki na tym poziomie, na swojej antenie. W tej materii żadne konkretne decyzje jeszcze nie zapadły.

Od 19 czerwca, na trybunach będą mogli zasiadać kibice. Według decyzji rządu, może to być 25 proc. pojemności stadionu. Pozostaje mieć na dzieje, że za nieco ponad dwa miesiące ta liczba zostanie zwiększa i stadion przy ulicy Hetmańskiej w większym stopniu wypełni się sympatykami speedwaya.

Paweł Bialic

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4