Od poniedziałku rowery, hulajnogi i skutery Blinkee jednak znów w Rzeszowie!

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 31 maja 2020

Fot. Materiały prasowe

Tak jak zapowiadaliśmy w połowie maja TUTAJ od poniedziałku 1 czerwca mają wrócić do Rzeszowa pojazdy Blinkee.City. - Na ulice wyjadą elektryczne rowery, hulajnogi i skutery - poinformowała w niedzielę w imieniu operatora Monika Chróścicka - Wnętrzak.

Ta informacja może być jednak zaskakująca. Choć faktycznie na majowym spotkaniu w sprawie nowych okoliczności funkcjonowania systemów transportowych w Rzeszowie w obliczu pandemii koronawirusa mówiono o powrocie elektrycznych jednośladów na ulice naszego miasta, to od tego czasu publicznie nie pojawiły się żadne nowe konkrety w tej sprawie.

Dodajmy, że nieco wcześniej władze Rzeszowa poinformowały, że rezygnują w tym roku z uruchomienia roweru miejskiego m.in. w związku z koniecznością każdorazowej dezynfekcji pojazdów, co w przypadku IV generacji rowerów niekorzystających ze stacji bazowych byłoby zbyt kosztowne.

Teraz okazuje się, że pojazdy Blinkee wracają jednak niemal „z dnia na dzień” choć miasto nie ogłaszało żadnego przetargu. O szczegółach władze miasta i przedstawiciele Blinkee.City mają poinformować w poniedziałek o godz. 11.00 na specjalnej konferencji pod ratuszem z udziałem środowiska rowerowego.

Przypomnijmy, że w latach 2018 i 2019 w ramach usługi rower miejski pod marką Blinkee.City można było w Rzeszowie wypożyczyć nie tylko same rowery, ale także skutery elektryczne oraz hulajnogi elektryczne. Tak ma być i w tym roku.

Red.

Fot. Materiały prasowe

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4