W gminie Krasne działa teatr. Chcesz spróbować swoich sił w aktorstwie?

KATEGORIA: KULTURA / 29 czerwca 2020

Fot. Pracownia teatralna działająca w gminie Krasne

Po wakacjach, czyli zaraz we wrześniu ruszają zapisy do grup teatralnych na terenie gminy Krasne. Już teraz powstał filmik zachęcający dzieci i młodzież do dołączenia do tej artystycznej społeczności, który prezentujemy Wam poniżej.

W Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece w Krasnem działają 2 grupy teatralne: Teatr A propos – liceum (grupa starsza – zaawansowana) oraz Teatr Pacynka - szkoła podstawowa (młodsza). Grupa starsza liczy obecnie 7 osób, które pracują w tym składzie już od 5 lat. Do tej pory przedstawiali już m.in. takie spektakle jak: „Świtezianka”, „Orfeusz i Eurydyka” czy „Pippi pończoszarka”. Młodsza grupa składa się z 16 osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki na scenie. Na swoim koncie mają już wiele występów, m.in. spektakl „Kot w butach”, „Wróżki” i „Wszystkie smoki o tym wiedzą”. Obie grupy mają na swoim koncie wyróżnienia i nagrody w wielu przeglądach teatralnych.

- W naszym teatrze jest miejsce dla każdego. To przede wszystkim dobra zabawa i możliwość poznania świetnych osób, które tak samo jak Wy bawią się w sztukę – mówi prowadzący zajęcia Maciej Szukała, aktor Teatru Przedmieście

Jakie są zalety uczestnictwa w takich zajęciach? Przede wszystkim można pracować nad poprawnym wysławianiem się i dykcją. Zajęcia na scenie świetnie wpływają na kształtowanie osobowości dziecka oraz dodają mu pewności siebie. Podczas zajęć kształtują się dobre nawyki, takie jak utrzymywanie odpowiedniej postawy ciała i poruszanie się z gracją. Jest to wspaniały sposób na nauczenie się mówienia o emocjach i okazywania ich.

Kam.

Fot. Pracownia teatralna działająca w gminie Krasne

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4