Od wtorku w Rzeszowie będą opryski przeciwko kleszczom i komarom

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 29 czerwca 2020

Fot. Pixabay.com

We wtorek w Rzeszowie rozpocznie się pierwszy zabieg zwalczania komarów i kleszczy na terenach miejskich. Opryski będą przeprowadzone przez dwa dni (wtorek 30 czerwca – środa 1 lipca) od godz. 19.00.

- Zabieg zostanie wykonany przez profesjonalną firmę, przy zastosowaniu urządzeń fabrycznie przeznaczonych do zamgławiania, przy użyciu preparatów chemicznych przeznaczonych do zwalczania komarów i kleszczy znajdujących się w aktualnym Wykazie Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie - informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa..

Zabiegi dezynsekcji będą wykonywane za pomocą sprzętu zamontowanego na samochodzie marki ISUZU D MAX. Samochód będzie wyposażony w migające światło. Przy wykonywaniu oprysku porządku pilnować będzie Straż Miejska.

Kolejny zabieg ma być przeprowadzony za trzy tygodnie.

Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

Urzędnicy miejscy zastrzegają, że w przypadku zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających przeprowadzenie zaplanowanego zabiegu, opryski zostaną przeprowadzone w terminie późniejszym, o czym mieszkańcy zostaną poinformowani.

Powierzchnia objęta odkomarzaniem i odkleszczaniem na terenie Rzeszowa to ponad 113 ha. Poniżej pełny wykaz terenów gdzie zostaną przeprowadzone zabiegi zwalczania uciążliwych owadów.

Fot. Urząd Miasta Rzeszowa

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4