Remontować ul. Lisa-Kuli chce 7 firm. Na wakacjach w Rzeszowie będą korki?

KATEGORIA: INWESTYCJE / 30 czerwca 2020

Fot. Karol Woliński

Siedem podmiotów złożyło oferty w przetargu dotyczącym remontu jednej z najczęściej uczęszczanych przez samochody ulic w Rzeszowie. Chodzi o przeprowadzenie generalnej modernizacji ul. Lisa-Kuli, na którą miasto przygotowało w budżecie kwotę 1,7 ml zł. Z informacji dotyczących otwarcia ofert wynika, że wszystkie siedem podmiotów biorących w nim udział, zgłosiło oferty poniżej tej kwoty.

Najniższą ofertę w wysokości 1 006 385,62 zł przedstawiło przedsiębiorstwo Molter z Rudnej Małej. Kolejne dwie oferty są niewiele wyższe. Firma Colas Polska z Palędzia za realizację tej inwestycji zaproponowało 1 034 397,97 zł, natomiast Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa 1 050 729,53 zł.

Kolejne oferty są już wyższe. Strabag za remont ul. Lisa-Kuli zaproponował 1,25 mln zł, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy oraz konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza odpowiednio 1,38 mln i 1,39 mln zł. Najwyższą ofertę przestawiła firma Drogbud z Golcowej i wynosi ona 1,42 mln zł. Wszystkie firmy deklarują 7-letnią rękojmię i gwarancje na wykonanie inwestycji.

Teraz oferty będą sprawdzane pod kątem formalnym, jednak dużo wskazuje na to, że przetarg może zostać rozstrzygnięty za pierwszym podejściem. W ramach remontu ma dojść do całkowitej wymiany powierzchni na ulicy na długości około 600 metrów. Nowa nawierzchnia ma mieć trzy warstwy i zostać wzmocniona geosiatką. Oprócz tego prace remontowe mają dotyczyć również krawężników oraz wymiany i regulacji studzienek. Zaplanowano także przebudowę odcinka kanalizacji w obrębie skrzyżowania z ul. Jagiellońską.

Fot. Karol Woliński

Ulica Lisa-Kuli od dawna jest obiektem narzekań rzeszowskich kierowców. Problemem są dziury, wyboje oraz zapadające się studzienki, a trzeba przecież zaznaczyć, że codziennie przejeżdżają nią tysiące samochodów.

Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę remontu za pierwszym razem, remont ulicy ma ruszyć jeszcze początkiem tegorocznych wakacji i zakończyć się maksymalnie do 30 sierpnia. Urzędnicy liczą, że stanie się to szybciej. Remont będzie wiązał się oczywiście z utrudnieniami w poruszaniu się samochodów. To zaś może oznaczać wzmożone korki w centrum Rzeszowa, bo zwłaszcza na odcinku ul. Lisa-Kuli w kierunku placu Śreniawitów zatory są codziennością.

Na czas przebudowy wyłączone z użytku zostaną dwa pasy ruchu, na których będą trwać prace. Na pozostałych dwóch pojazdy będą mogły się poruszać. Natomiast w przypadku konieczności chwilowego całkowitego zamknięcia ruchu na ul. Lisa-Kuli, zostaną zorganizowane objazdy.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4