Koronawirus: Kolejna osoba nie żyje, 27 nowych zakażeń na Podkarpaciu

KATEGORIA: ZDROWIE / 5 lipca 2020

Fot. Pixabay.com

Wśród 5 kolejnych ofiar COVID-19, o których śmierci w niedzielę poinformowało Ministerstwo Zdrowia jest też osoba z Podkarpacia. To 75-letni mężczyzna z powiatu jarosławskiego, który 4 lipca zmarł w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. To już 52 ofiara koronawirusa w naszym regionie.

Według resortu zdrowia wszystkie 5 zmarłych osób miało choroby współistniejące.

Na Podkarpaciu znowu jest też sporo nowych zakażeń. Nowych 27 potwierdzonych przypadków koronawirusa to: 10 osób z powiatu jarosławskiego w tym trzy kobiety i siedmiu mężczyzn - wszyscy w izolacji, 10 osób z powiatu przeworskiego w tym sześć kobiet i czterech mężczyzn (hospitalizacja i izolacje), 4 osoby z miasta Przemyśla w tym dwie kobiety i dwóch mężczyzn (hospitalizacja i izolacje), 2 osoby z powiatu przemyskiego – kobieta i mężczyzna (izolacje) oraz kobieta z powiatu mieleckiego (izolacja).

Łącznie do tej pory badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 761 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

W kraju nowych zakażeń łącznie jest 231. Pozostałe przypadki pochodzą z województw: śląskiego (87), wielkopolskiego (35), małopolskiego (17), mazowieckiego (17), łódzkiego (16), lubelskiego (14), opolskiego (5), świętokrzyskiego (5), kujawsko-pomorskiego (2), pomorskiego (2), podlaskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1) i zachodniopomorskiego (1).

W regionie jest też kolejna osoba, która wyzdrowiała. To mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Łącznie na Podkarpaciu wyzdrowiało 413 osób.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 14 osób, 2022 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 205 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 92 osoby.

Do tej pory przebadano ogółem 41 650 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 28 872, a dodatkowo w innych laboratoriach – 12 778.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to dotąd 35 950, w tym zmarło 1517 osób. Jak podaje resort zdrowia, w ciągu doby wykonano ponad 19,2 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4