Szukasz pomysłu na urlop? Ruszyła akcja #CzasNaPodkarpackie

KATEGORIA: GOSPODARKA / 6 lipca 2020

Fot. Paweł Bialic

Przez ostatnie miesiące branża turystyczna w kraju i na świecie została niemal całkowicie zamrożona przez zagrożenie epidemiologiczne spowodowane koronawirusem. Turystyka jako pierwsza odczuła konsekwencje pandemii i jako ostatnia wraca do normalności. Obecnie świat powoli otrząsa się z negatywnych skutków związanych z zamknięciem wszelkich atrakcji turystycznych i rekreacyjnych. Linie lotnicze wznawiają połączenia, hotele znów są dostępne dla gości, a wszelkie miejsca wypoczynkowo-turystyczne przywracają swoją działalność z zachowaniem różnego rodzaju ograniczeń.

Samorząd Województwa Podkarpackiego, Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” oraz inni partnerzy (Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna i PKP) od 13 lipca uruchamiają program #CzasNaPodkarpackie. Akcja ma promować walory turystyczne z regionu właśnie w okresie odmrażania gospodarki. Oferta ma zachęcić turystów z całej Polski do przyjazdu na Podkarpacie, a tym samym ma zapewnić pomoc branży turystycznej, która znalazła się w kryzysie. Bilety kolejowe i lotnicze będą przepustką do otrzymania rabatów. Działania związane z akcją obejmują dystrybucję voucherów zniżkowych na ponad 20 atrakcji turystycznych oraz 6 obiektów wpisanych na listę UNESCO zlokalizowanych na terenie naszego regionu. Oferowane zniżki będą wynosiły 30 proc. kosztów zakupu wejściówki lub biletu do poszczególnych obiektów. Akcja #CzasNaPodkarpackie potrwa do 15 października.

O szczegółach poinformowano na poniedziałkowej konferencji przed zamkiem w Łańcucie, który także bierze udział w turystycznym projekcie.

- Chcemy być aktywni w projektach wpływających na rozwój regionalnej turystyki. W terminalu pasażerskim powstanie specjalny punkt informacyjny, w którym podróżni zainteresowani udziałem w programie otrzymają wszelkie niezbędne informacje – poinformował prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” Adam Hamryszczak.

Fot. Paweł Bialic

Dotarcie do Podkarpacia w ostatnich tygodniach stało się coraz łatwiejsze z uwagi na zrealizowane 20 czerwca połączenie pomiędzy Jasionką a Gdańskiem. Trasa ta cieszy się dużą popularnością. Niebawem, od 16 lipca uruchomione zostanie także połączenie ze Szczecinem. Realizowane ono będzie 2 razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek) i w najbliższych dniach zostanie umieszczone w systemach rezerwacyjnych PLL LOT. Zwiększona została także ilość rotacji pomiędzy Rzeszowem a Warszawą.

- Podróżowanie za granicę jest w pewnym stopniu ograniczone więc turyści będą wypoczywać w kraju. Liczymy, że ze względów na cenne walory przyrodnicze będą wybierać Podkarpacie i chcemy im w tym wyborze pomóc. Chcemy promować walory Podkarpacia i w ten sposób pomóc też branży turystycznej – mówił na konferencji marszałek Władysław Ortyl.

Fot. Paweł Bialic

Kampanią #CzasNaPodkarpackie objęte zostały obiekty:

1. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

2. Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych

3. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych

4. Bieszczadzka Kolejka Leśna

5. Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych

6. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

7. Muzeum Lizaka w Jaśle

8. Skansen Karpacka Troja w Trzcinicy

9. Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce

10. Muzeum Dziedzictwa Kresów

11. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

12. Muzeum-Zamek w Łańcucie

13. Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

14. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

15. Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu

16. Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

17. Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie

18. Arboretum w Bolestraszycach

19. Muzeum Ziemi Leżajskiej

20. Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim

21. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

22. Biuro podróży Pawuk - spływy pontonowe

oraz obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO:

1. Cerkiew w Radrużu

2. Kościół w Haczowie

3. Kościół w Bliznem

4. Cerkiew w Chotyńcu

5. Cerkiew w Smolniku nad Sanem

6. Cerkiew w Turzańsku

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Vouchery zniżkowe będzie można odebrać w specjalnie oznakowanych Punktach Informacji Turystycznej na terenie Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” oraz na dworcu głównym PKP Rzeszów. O szczegółach zaś będzie można przeczytać w mediach społecznościowych województwa podkarpackiego i PROT.

Szczegóły akcji promocyjnej, której celem jest nie tylko promocja turystyczna, ale także odmrażanie gospodarki, będą dostępne na stronie internetowej: www.podkarpackie.travel.

Kam.

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4