Braun o II turze: „wybór między dżumą a cholerą”. Poseł krytykuje też zakazy

KATEGORIA: POLITYKA / 6 lipca 2020

Fot. Karol Woliński

Podkarpaccy działacze Konfederacji Wolność i Niepodległość na czele z posłem Grzegorzem Braunem podziękowali w poniedziałek wyborcom za dobry wynik uzyskany przez ich kandydata Krzysztofa Bosaka na Podkarpaciu w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

- Chcemy najserdeczniej podziękować naszym wyborcom na Podkarpaciu, którzy po raz kolejny ustanowili rekordy poparcia dla Konfederacji i naszego kandydata Krzysztofa Bosaka. To tu w Rzeszowie i okolicach ponownie notujemy najlepszy wynik wyborczy - mówił poseł Grzegorz Braun.

Na kandydata Konfederacji w skali całego kraju zagłosowało 6,78 procent wyborców co w przeliczeniu daje ponad 1,3 mln oddanych głosów, jednak to właśnie na Podkarpaciu cieszył się on największym poparciem. Zagłosowało na niego 8,96 wyborców co przełożyło się na 95 350 głosów. Są to kolejne wybory, w których Konfederacja osiąga na Podkarpaciu rekordowe poparcie. Tak było w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku, jak i również ostatnich w wyborach do Sejmu i Senatu.

Sam Krzysztof Bosak nie poparł żadnego z kandydatów, którzy zmierzą się ze sobą w drugiej turze wyborów. Podobne stanowisko wyrazili również pozostali liderzy Konfederacji.

- Nie rekomendujemy żadnego z kandydatów w głosowaniu 12 lipca. Na pytanie na kogo zagłosujemy, odpowiadamy, że zagłosowaliśmy już na swojego kandydata w pierwszej turze - stwierdził poseł Braun, według którego podczas niedzielnego głosowania nie ma dobrego wyboru.

- To wybór pomiędzy dźumą, a cholerą albo też jak w sowieckiej stołówce – można jeść albo nie jeść, ale wybór nie jest zbyt obfity - mówił w swoim stylu podkarpacki poseł Konfederacji.

Fot. Karol Woliński

Podziękowanie za wynik wyborczy było okazją dla działaczy Konfederacji do ponownego skrytykowania obecnych działań władz państwowych jak i samorządowych w kwestii stosowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Zdaniem posła Grzegorza Brauna ostatnie zintensyfikowanie kontroli m.in. w komunikacji miejskiej dotyczących noszenia maseczek jest nielegalne. Poseł Konfederacji mówił tu również w kontekście działań władz Rzeszowa. Przypomnijmy, że od zeszłego tygodniu na prośbę prezydenta Tadeusza Ferenca, policja oraz straż miejska ma dokonywać zdecydowanie częstszych kontroli w miejskich autobusach pod kątem noszenia maseczek czy przyłbic ochronnych oraz zachowywania właściwego odstępu.

- Obserwujemy eskalacje bezprawia, nękania naszych rodaków, także w Rzeszowie. Tresura obywateli pod pretekstem walki z koronawirusem, którego wielki powrót jesienią wieszczą władze to bardzo poważny problem ograniczenia wolności i prawa do prywatności Polaków - mówił Grzegorz Braun.

W konferencji prasowej udział wzięła Kazimiera Starzyńska, która reprezentowała komitet Krzystofa Bosaka w jednej z obwodowych komisji wyborczych w Jeżowem w powiecie rzeszowskim podczas pierwszej tury wyborów. Zdaniem kobiety, została ona wykluczona z pracy komisji wyborczej w związku z odmową założenia maseczki lub przyłbicy.

Wokul

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4