Koronawirus: 17 nowych zakażeń na Podkarpaciu, 14 osób wyzdrowiało

KATEGORIA: ZDROWIE / 7 lipca 2020

Fot. Pixabay.com

Pośród 257 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, o których we wtorek 7 lipca poinformowało Ministerstwo Zdrowia 17 dotyczy Podkarpacia.

To 12 osób z powiatu jarosławskiego w tym dziesięć kobiety i dwóch mężczyzn (izolacje), 2 osoby z powiatu przemyskiego kobieta i mężczyzna (hospitalizowane), 2 osoby z powiatu przeworskiego – kobieta i mężczyzna (izolacje) oraz kobieta z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja).

Łączna liczba przypadków zakażeń w regionie wzrosła do 791.

Koronawirusa wykryto u dwójki pacjentów, którzy zgłosili się w niedzielę na Szpitalny Oddział Ratunkowy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Trafili do szpitala zakaźnego szpitala w Łańcucie. Z tego powodu kwarantanną objęto 12 osób z personelu SOR oraz oddziałów szpitalnych. Jednak placówka pracuje normalnie.

Pozostałe przypadki zakażeń pochodzą z województw: śląskiego (91), wielkopolskiego (75), małopolskiego (21), lubelskiego (15), łódzkiego (9), dolnośląskiego (9), mazowieckiego (6), świętokrzyskiego (4), opolskiego (3), podlaskiego (2), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), zachodniopomorskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1).

Resort zdrowia poinformował też o śmierci kolejnych 7 osób zakażonych koronawirusem. Nie ma wśród nich chorych z Podkarpacia. Do tej pory w regionie odnotowano 55 zgonów.

W regionie jest też kolejne 14 osób które wyzdrowiały. To 10 osób z powiatu jarosławskiego, 3 osoby z miasta Rzeszowa i mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Dotąd na Podkarpaciu wyzdrowiało 431 osób.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 10 osób, 2206 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 212 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 93 osoby.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 42 410 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 29 274, a dodatkowo inne laboratoria – 13 136.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce do tej pory to 36 412, w tym 1528 osób zmarło. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 20,7 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4